Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #samochody #cowybrac #jakieauto #suv

Miraski, przymierzam sie do zmiany obecnego wozidła na coś większego. Chciałbym auto z gazem najlepiej ale diesel ostatecznie ujdzie. Od dłuższego czasu mysle nad jakimś suvem , dwojka dzieciaków to i bezpieczniej troche będzie. Auto raczej do miasta plus dwa, trzy wypady w roku po 2 tysiące km. Wpadły mi w oko takie modele
Ford Escape - tu najchętniej chciałbym 3.0 v6 ,dobry fordowski silnik, dobrze dogaduje sie z gazem. Trochę cykam się dostępności części które współdzieli z Mazdą Tribute , w gre wchodzi również zakup hybrydy 2.3 , mają całkiem dobrą opinię USA.
Subaru Forester - swietne auto , cały czas walczę ze sobą czy nie wziąć poprzedniej wersji z koncowki produkcji , trochę odstrasza staroszkolne , dosyć ciasne jak na SUVA wnętrze i korodujące nadwozie, przemawia fenomenalny silnik i genialny napęd. Nowszy model bardziej ugrzeczniony.
Renault Koleos - rodzice mają i sobie chwalą, drażni mnie ilość plastiku we wnetrzu ale ogólnie przyjemnie sie nim jeździ, no i bedzie najtanszy, na minus , silniki diesla glownie na rynku wtórnym.
Mitsubishi Outlander, CCrosser,4007 -fajne wnętrze, obszerny, dobry diesel 2.2, benzyna w outlanderze tez dosyc udana.
Nissan Xtrail T31 , podobnie jak w subaru, wnętrze z poprzedniej epoki ale silniki , przestronność i niska cena eksploatacji przemawiają na plus.
Hyundai SantaFe ,mało popularne auto, ale wygląda całkiem spoko.

Na auto chciałbym przeznaczyć nie więcej jak 30k , wiek raczej nie przekraczający 10 lat.
Oglądałem tez Dodge Journey/Fiata Freemont, tu benzynową zauważalnie droższe, ale jest to wersja R/T 3.6 , wypasiona w środku z 7 miejscami. Dodge z Copart zwykle po stłuczkach.
Skoda Yeti , niby fajna , jak to auto z grupy VAG ale coś mi w niej nie pasuje..

Macie jakies ciekawe propozycje jeszcze za czym warto by sie rozejrzeć? Duster raczej odpada ()
Kick_Ass - #motoryzacja #samochody #cowybrac #jakieauto #suv

Miraski, przymierzam si...

źródło: comment_1583354135ydgxwzUOlFGDRQU2eqOo2m.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
@Kick_Ass: jak uważasz, ja tam bym nie miał problemów. Brałbym z tych co wymieniłem, ew jakieś rav4. Jak nie potrzebujesz dużego auta, a to twoja fanaberia, to weź nowe i10/Picanto albo Aygo/Yaris.
  • Odpowiedz
@Kick_Ass: co wybrać to nie wiem ale mogę podpowiedzieć Dodge Durango. Konkret klocek z V8. 4.7 daje radę w zupełności, dobre auta.
Co do reszty to znam się na Subaru. Diesel to dyskusyjna sprawa bo sypały się klekoty strasznie. Chyba, że znajdziesz z polskiego salonu po udokumentowanej wymian ie silnika w ASO. Wtedy opcja warta rozważenia, a jest trochę takich aut. Benzyny. 2.0 dobra, bezawaryjną ale słaba. 2.5 i 2.5 xt
  • Odpowiedz
  • 0
@Kisiol jeździłem durango, typowy amerykanski ponton , ale fakt, silnik robi robotę. Teraz dostane na parę dni jeszcze wiekszego bydlaka , Tahoe z 5.7 , tak żeby się logując to spoko,ale spalanie 30-40 gazu mnie smuci lekko xD , subaru tylko benzyna, tak jak i cheeroke broń boże diesla ()
  • Odpowiedz
@Kick_Ass: Escape mi się też podobał, ale ciężko znaleźć egzemplarz, którego elementy wcześniej nie były przystankiem autobusowym. Subaru fajne, ale wnętrze momentami jest zbyt nowoczesne jak na rok '99.
  • Odpowiedz
@Kick_Ass: Szczerze to wolałbym z USA niż z niemcowni czy Włoch, bo przynajmniej wbijasz VIN w google i widzisz czym wcześniej było auto. Nie podoba mi się tylko wyskalowanie licznika w milach.
  • Odpowiedz