Wpis z mikrobloga

Naprawdę nie spodziewałem sie takiego zainteresowania :D

Moje wpisy będą publikowane na tagu #kenjiyprawotlumaczy zapraszam więc do obserwowania jak i czarnolistowania mnie oraz tagu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pierwszy wpis pojawi się już niedługo, jak tylko zakończę swoje bieżące sprawy (no chyba że złapie #koronawirus wtedy nie będzie wpisu)

Na pierwszy ogień chciałbym wziąć dobra osobiste (art 23 kc). Jeśli macie inne pomysły to piszcie w komentarzu, to razem coś wybierzemy ciekawego.

Wołam plusujących
  • 73
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kenjiy: skoro znasz się na prawie to miałbym pytanie bo z ciegawosci zacząłem czytać kodeks karny.
Wytłumaczyłbyś mi 1 rzecz?
Skoro według art 11 kk paragraf 1 ten sam czyn może stanowić jedno przestępstwo to jakim cudem można dostać większą grzywną za złamania praw autorskich kilka razy (przynajmniej tak mi się wydaje że tak jest bo nigdy nie złamałem ( ͡º ͜ʖ͡º))
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kenjiy: nowy przepis odnośnie kradzieży powyżej łącznie 500zl przy kilku wykroczeniach zakończonych mandatowo. Prokuratury się na tym wykładają :P
  • Odpowiedz
@bacaa90: ty mi Mirku wytłumacz gdzie jest problem ze współuczestnictwem? Bo ja specjalistka nie jestem a w kontekście egzaminu nie dostrzegam w którym momencie może to stanowić zaskoczenie i utrudnić pisanie apelacji. Wiec najprawdopodobniej czegoś nie widzę, a powinnam xD
  • Odpowiedz
  • 1
@Kenjiy proponuję nieśmiertelny temat: "a sądowy nakaz przeszukania macie?!!!!!oneoneone". Wielokrotnie to próbowałem tłumaczyć ale wykopki wiedzą swoje ;-)
P. S. wypisz mnie z listy, obserwuję tag.

@Maro88z aż dziwne. Przepis jest prosty. Trzeba tylko znać część ogólną k.w. U mnie to działa.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@IgorK: u mnie szef prokuratury powiedział, że mkk nie stanowi problemu przy postawieniu zarzutów z kk, natomiast szefowa stwierdziła, iż nie można ponieważ jest to sprzeczne z uwagi na podwójne karanie. Mieli dojść do wspólnego stanowiska jakiś czas temu natomiast chyba dalej dywagują. Zastanawiałem się nawet czy Cie nie zawołać :)
  • Odpowiedz
u mnie szef prokuratury powiedział, że mkk nie stanowi problemu przy postawieniu zarzutów z kk, natomiast szefowa stwierdziła, iż nie można ponieważ jest to sprzeczne z uwagi na podwójne karanie.


@Maro88z: dopóki nikt nie stwierdzi niekonstytucyjności art. 10 par. 1 k.w., to moje stanowisko jest zbieżne ze stanowiskiem wspomnianego szefa :-)
  • Odpowiedz
2. Czyn ciągły (12 kk) a ciąg przestępstw (91 kk)


@bacaa90: głównym wyróżnikiem jest istnienie (art. 12 k.k.) lub nieistnienie (art. 91 k.k.) z góry powziętego zamiaru. Przy czynie ciągłym wszystkie zachowania stanowią jeden czyn zabroniony. Przy art. 91 k.k. każde z nich stanowi oddzielny czyn zabroniony, jednak wymierza się za wszystkie jedną karę (nie stosuje się zasad dotyczących kary łącznej). To tak w wielkim skrócie.
  • Odpowiedz
nie stosuje się zasad dotyczących kary łącznej). To tak w wielkim skrócie.


@IgorK: a teraz na biało wchodzi przestępca ktory kradnie lub jeszcze lepiej oszukuje na allegro 50 osob w calym kraju, wobec czego sprawy prowadzi 50 jednostek prokuratury i każda konczy się oddzielnym wyrokiem :p
  • Odpowiedz
a teraz na biało wchodzi przestępca ktory kradnie lub jeszcze lepiej oszukuje na allegro 50 osob w calym kraju, wobec czego sprawy prowadzi 50 jednostek prokuratury i każda konczy się oddzielnym wyrokiem :p


@Ogar_Ogar: Poruszasz kwestie praktyczne, które raczej się na egzaminie nie pojawią ;-) A na poważnie, to od pewnego czasu pojawił się wzrastający "trynd" do prowadzenia tzw. "zbiorówek", zwłaszcza w przypadku oszustw, bo to dość łatwo skoordynować. Sam
  • Odpowiedz
@IgorK
Miałbym pytanie w temacie oszustw.
Sytuacja:
Spryciarz na mirko daje ogłoszenie o sprzedazy roznych rzeczy.
Mireczki wplacaja kase i czekaja na przesylke.
Czas mija, sprzedajacy nie wysyla towaru ani nie oddaje
  • Odpowiedz
Czy zgłaszać to na policję jako oszustwo/wyłudzenie?


@Malinozaur: złóż zawiadomienie o podejrzeniu przestępstwa oszustwa (art. 286 par. 1 k.k.)

Z tego co doczytałem to

. wysłanie przedsądowego wezwania do zapłaty ( zwrot
  • Odpowiedz