Wpis z mikrobloga

Zgodnie z obietnicą, wołam wszystkich, którzy zaplusowali ten wpis.

Długo to trwało, ale w końcu dotarło do mnie zamówienie. Miałem przez to czas do namysłu i postanowiłem, że „recenzję” napiszę w sposób bezstronny, ponieważ nie chcę rozpętywać jakiejś afery. Podam jedynie techniczne aspekty aukcji oraz omówię zakupione elementy klocków, a każdy niech sam już sobie oceni i skomentuje zakup.

Dlaczego tak długo to trwało?
Dobre pytanie. Sprzedający nie odpowiadał na maile i wysłał dopiero zamówienie po sporze (dyskusji) na allegro, podając za przyczynę opóźnień dużą ilość zamówień i problemy zdrowotne.

Dlaczego figurki są poskładane w niepasujący sposób?
To co widzicie na zdjęciach, to stan od razu po wyciągnięciu z paczki. Klocki nie były myte, ani składane/rozkładane. Figurki zostały złożone w ten sposób przez sprzedającego.

W jakim stanie są elementy?
Bardzo różnym. Niektóre elementy są bardzo zużyte, porysowane, zabrudzone a inne prawie jak nowe. Dokładny stan każdego z elementów omówię w kolejnym etapie.

Czy się opłacało?
Trudno ocenić, dlatego osąd pozostawiam wam. Od początku traktowałem to jako eksperyment i nie oczekiwałem, że trafię jakieś rarytasy. Chciałem sprawdzić z czystej ciekawości ile tego typu aukcje są warte.
Tym bardziej nie da się rozpatrywać tego zakupu z perspektywy pieniężnej. Wszystkie klocki to jedna wielka mieszanka niepasujących do siebie elementów. Klocki są w różnej kondycji (stopień zużycia). Dużo jest elementów, które trudno pojedynczo wycenić jak np. wrotki sztuk 1. Komu potrzebna tylko jedna wrotka? Ewentualnie skrzydło nietoperza, które nawet nie wiem skąd pochodzi i jak je używać.

Przed napisaniem tego wpisu, zrobiłem płytki research, aby sprawdzić skąd pochodzą dane części, ale nie udało mi się wiele znaleźć. Proszę więc was o pomoc w namierzeniu skąd dokładnie pochodzą zakupione części.

(jakość zdjęć średnia)

#lego
NiebieskiGroszek - Zgodnie z obietnicą, wołam wszystkich, którzy zaplusowali ten wpis...

źródło: comment_1583325963PgqwyaZtZd3a3Su9OcfM8p.jpg

Pobierz
  • 169
@NiebieskiGroszek:

Od lewej:
1. Finn ze star wars z podmienioną głową na jakiegoś białasa (stan bardzo dobry)
2. jakiś pajac z ninjago (stan bardzo dobry)
3. małpiszon, tors i nogi z legends of chima (stan bardzo dobry) oraz głowa „dwustronna” nie mam pojęcia skąd (bardzo zużyta, porysowana, jak odwrócę figurkę do góry nogami, głowa odpadnie)
NiebieskiGroszek - @NiebieskiGroszek: 

Od lewej:
1. Finn ze star wars z podmienio...

źródło: comment_1583326003zn60IkuapVfHC4CO95KRo9.jpg

Pobierz