Wpis z mikrobloga

Minuty do północy - A2B

#lacunafabularniestarwars #lacunafabularnieczarnolisto

---------------------------------------------------------------------------

- Ornn, znalazłeś coś ciekawego? - zapytał Mistrz Aqumulus.
- Usiadłem do terminala minutę temu!!!
- Dobrze, dobrze. Daj znać jak coś znajdziesz.

Automatyczne drzwi zamknęły się za Collem. Padawan sprawnie przeglądał logi yavinowego holonetu, szukając informacji o nieżyjącym padawanie Kasslerze, uciekinierze z Akademii.

- Co tam głupku przeglądałeś za życia... - mówił do siebie Ornn Yori

Na ekranie terminala wyświetlił się intymny film z członkinią Senatu w roli głównej. W tym samym folderze znajdował się identyczny film, lecz z anonimową Twi'lekanką oraz zbiorem kilku tysięcy zdjęć senator Oyage Parana wykonanych w trakcie jej przemówień w Senacie.

- Byłeś małym zboczuszkiem, co Kassler? - uśmiechnął się Padawan. - Zobaczmy komu wysyłałeś ten film.

Kiedy lista odbiorców zaczęła się zapełniać dziesiątkami nazwisk, Keldorczyk szybko zamknął okno i wrócił do pierwotnego zadania.

- Kogo my tam jeszcze mamy... Wiadomości... Izaelo, Kruul, Kruul, Izaelo, Izaelo, Kruul... o, Kaam, Kaam, Veela, Kaam, Veela.

Dziesiątki wiadomości wysłanych do mistrzów dotyczyły tylko jednego tematu. Kaam ignorował wiadomości od Padawana, Veela nieudolnie próbowała udawać automat, pisząc z błędem wiadomości zwrotne o treści "WIADOMOŚĆ NIE DOSTARCZONA". Izaelo w swoim stylu odsyłał do Kruula, a Zabrak...

Drogi Padawanie, wiem tyle co Ty. Ale jeżeli masz czas i trochę samozaparcia to możesz sprawdzić bazę danych LCN-990401 która pochodzi sprzed 200 lat. Jest ogromna i wątpię, że znajdziesz tam coś ciekawego, ale życzę powodzenia. W końcu to i tak tylko legenda.


Ornn wystukał w aplikacji komunikacyjnej numer do mistrza Tyrausta.

- Jett-Dari, przyjdź do mnie. Potrzebuję dostępu mistrzowskiego do bazy.

* * *

- Do jasnej cholery! - wściekał się Jett-Dari - Zdałem testy najlepiej ze wszystkich. Chrzanić tam zaszczyty i ceremonie, nie dlatego zostałem Jedi. Ale na zieloną soczewkę i dostępy czekam już dobre kilka dni! Zadzwoń do Reiny, może ona ma. Jaki był kierunkowy na Coruscant?

(...)

- Dostęp? Tutaj mam potwierdzić certyfikatem? - zapytała Reina
- Nie widzę Twojego ekranu...
- Ok mam, spróbuj teraz.

DOSTĘP ADMINISTRACYJNY DO LCN-990401 PRZYZNANY

Jett-Dari zaklął pod nosem.

(...)

- Czego tam właściwie szukasz? - zapytał Jett-Dari
- Sprawdzam w które miejsca bazy wchodził Kassler. Samodzielne przeszukanie jej zajęłoby mi dobrych kilka lat... Ej zobacz tutaj!

Na ekranie terminala pojawił się trójwymiarowy model układu z ogromnym czerwonym słońcem, czterema planetami i złotą poświatą wokół księżyca ostatniej planety.

- To jest ostatnie miejsce na które patrzył Kassler w tej bazie. Potem wysłał jeszcze kilka mało ważnych wiadomości do mistrzów i ulotnił się.
- Pewnie najważniejsze rzeczy zostały powiedziane twarzą w twarz - stwierdził Jett-Dari - W którym sektorze jest ten układ?
- U02
- I co dalej?
- Kassler ukradł myśliwiec, wpisał za cel Nar-Shaddę i tutaj trop się kończy...
- Dzwoń jeszcze raz do Reiny

* * *

- Odmowa dostępu, sorry chłopaki - westchnęła Reina.
- Ale przecież to jest statek Republiki. Nie masz tam pod ręką jakiegoś senatora, który dałby nam dostęp do wejść i wyjść do skrzydła szpitalnego w którym pływał Kassler?
- Nie chcę teraz zawracać głowy pani Kanclerz, strasznie dużo ma ostatnio na głowie. Ozillon, Epheron, Dagua.
- Zaraz, Dagua? A co się tam wydarzyło?
= Nie słyszeliście?

* * *

Trwał ostatni dzień Festiwalu Światła. Tłumy wyszły na ulice, aby świętować kolejne naukowe odkrycie daguańskich naukowców, które coraz bardziej przybliżały planetę to stworzenia syntetycznego, pełnowartościowego jedzenia. Na jednej ze scen właśnie wszedł rzecznik zespołu badawczego.

- Obywatele! Prawdziwy postęp bierze się ze współpracy, poszanowania godności drugiej istoty oraz rozsądnego wykorzystywania zasobów naszej planety. Już teraz nikt z Dagui nie chodzi spać głodny, a w przyszłości dzięki eksportowi syntetycznego pokarmu staniemy się wszyscy jeszcze bogatsi! To wielki...

Strzał z blastera został podbity przez mikrofon, tworząc piorunujący huk. Rzecznik padł bez ducha na platformę, a do mikrofonu podszedł droid bojowy.

- rEpUbLiKa PrZeSyŁa PoZdRoWiEnIa !!!

Seria eksplozji przetoczyła się po tłumie, a z dachów niższych budynków rozpoczął się regularnu ostrzał w spanikowany tłum. Chwilę później nad tłumem pojawiły się drony, które błyskawicznie namierzyły zamachowców. Na dachy budynków dostały się jednostki specjalne, wyposażone w jetpacki i po krótkiej wymianie ognia wszystkie cztery droidy-zamachowcy zostały zniszczone.

* * *

- Zginęło ponad trzysta osób, głównie z powodu stratowania przez spanikowany tłum - powiedziała poważnie Reina. - Dawno nie widziałam tak poważnej Kanclerz.
- A ktoś z Rady?
- Ja mam dostęp - do rozmowy włączył się mistrz Izaelo. - I już sprawdziłem ten trop. Historia wejść i wyjść została usunięta. Dostęp do modyfikacji historii mają tylko Senatorowie, Kanclerz i Rada Jedi. Zabójca Kasslera musiał działać albo ze skradzionymi dostępami Senatora, albo na jego zlecenie... Znaleźliście coś ciekawego o Kasslerze przed jego ucieczką?
- Sam zobacz mistrzu - Ornn przesłał mapę układu do Izaelo.
- Ciekawe... - zamyślił się Izaelo. - Powiadom Aqumulusa.

---------------------------------------------------------------------------

orange92, Elkitrim, Uaimmiau, szatantomojziomal, HrabiaVik, Kjerownik, endrjuk, Akumulat - zdobywacie umiejętność Rzut Mieczem

gasior22, krasik01, orange92, Elkitrim, Uaimmiau, Treant, szatantomojziomal, HrabiaVik, Wolffe, kolorowyjelonek, Kjerownik, endrjuk, tomund, plecyPolakow - Lightsaber +1

gasior22, krasik01, orange92, Elkitrim szatantomojziomal
, Wolffe, kolorowy_jelonek, Kjerownik, endrjuk, plecyPolakow - Lekka Rana

Lekka Rana - przez jedną turę nie możesz brać udziału w forsujących akcjach. Medytacje są ok.

KONIEC TURY DRUGIEJ
Pobierz lacuna - Minuty do północy - A2B

#lacunafabularniestarwars #lacunafabularnieczarno...
źródło: comment_1583258835FLIEtk7JvmIoLKSgs2qgBs.jpg
  • 7