Wpis z mikrobloga

Czy to się kiedyś skończy? To jest dramat. Mieszkania na Zabłociu już powyżej 13tys/m. Już niedługo trzeba będzie być milionerem żeby kupić swoje 4 kąty. Czuję że jak za 2 lata ja będę chciał kupić to pewnie będą i po 17 tys. Ja rozumiem są ludzie bogaci, którzy mogą sobie kupić i 25k/m ale wydaje mi się że większość ludzi w tym kraju zarabia na moim poziomie (5000).

JA SIĘ KU&WA PYTAM SKĄD? Skąd Ci ludzi biorą na to hajs? Brać kredyt hipoteczny na 30 l i przez 30 l. płacić 3500 wszystkich kosztów? Ehh.. 30 lat na karku i zero perspektyw w tym kraju. Tak #zalesie . Jeszcze 3_4 lata temu miałbym ratę z czynszem na poziomie 1800 zł. Dziś musiałby oddać ponad 3/4 wypłaty na samo mieszkanie. A pensja stoi.

PIS powinien jak najszybciej podwyższyć stopy procentowe i wprowadzić podatek katastralny. Bo teraz ludzie zamiast trzymać kasę no lokacie to wolą inwestować w nieruchomości przez co ceny rosną w nieskończoność. Mieszkania to dobra podstawowe, nie powinny być instrumentem inwestycyjnym tak jak jest w tej chwili.

Dziękuję premierze morawiecki i prezydencie duda że ukradliście moje marzenia na własne mieszkanie na Zabłociu.
Myślicie że przez coronawirusa ceny spadną? jest tak szansa?

Pobierz S.....b - Czy to się kiedyś skończy? To jest dramat. Mieszkania na Zabłociu już powyż...
źródło: comment_1583180459QSpLU1NF6PG9C73Nki1NOW.jpg
  • 53
@Scaab: Zarabiasz 60 000 rocznie. Wynajmujesz pokój za 500 - 800 zł, na żarcie 400, ubranie 100. Za 1000 -1300 się utrzymasz.

Po 5 latach masz 240 000.


@vincent38: XD za które kupisz 3 razy mniej rzeczy niż byś kupił w momencie gdy zacząłeś odkładać.
@Scaab: moim zdaniem odpowiedź może być taka, że otworzyliśmy się na Airbnb i inne firmy zarządzające nieruchomościami pod wynajem i zachodni kapitał zrozumiał, że odległość do Polski przestała grać rolę w inwestycji w nieruchomości, więc w gronie chętnych na mieszkania oprócz kowalskiego jest też Hans, John i inni z funtami/euraskami/dolarkami, dla których ta polska drożyzna jest wciąż kilkukrotnie tańsza :-) Ceny mieszkań do momentu kryzysu będą lecieć w górę pewnie do
@Cierniostwor: Scaab pisał że nie da się mieć tanio swoich 4 kątów. Da się ale nie w centrum metropolii jak cie nie stać. Mam znajomego który codziennie dojeżdża do Szczecina 70km. Miasto bez korków.
Da się ale nie w centrum metropolii jak cie nie stać.


@maad: Zabłocie nie jest w centrum metropolii, to dzielnica kilka km od centrum.

Mam znajomego który codziennie dojeżdża do Szczecina 70km.


@maad: Tak dalekie codziennie dojeżdżanie jest niezdrowe dla pracownika(dużo czasu traci na podróż) jak i dla gospodarki(wysokie koszty transportu).