Wpis z mikrobloga

Mirasy pracuję już w firmie 2 lata, oczywiście nie dostałem żadnej podwyżki. Obecnie zarabiam 14k netto i nie narzekam na zarobki no ale przez te 2 lata inflacja zmniejszyła wartość mojej pensji. Oficjalna jest niska(4%) ale czuję że wszystko drożeje tak o 10% rocznie więc w tym roku powinienem zarabiać tak naprawdę 16.8k (14k + 20%*14k).

Myślicie że pójście do szefa z prośbą o podwyżkę o tyle i tyle z powodu inflacji to dobry pomysł? Ogólnie innych argumentów nie mam bo projekt jest #!$%@? i mi się nie chce pracować(ale pracuję bo odpowiadają mi inne rzeczy takie jak praca zdalna tyle ile chcę i dobry dojazd) a ja jestem rasowym #!$%@? no ale nigdy na to nie narzekali.

#programista15k #programowanie #pracbaza #pracait #zarobki #inflacja #gospodarka #bekazpisu #gorzkiezale
  • 10
@Scaab: po 2 latach to idź ale powód trochę #!$%@? i jako szef bym cię wyśmiał ostro, jeśli chcesz być brany poważnie to nie gadaj takich głupot tylko skup się na przekazaniu tego co firma zyskała dzięki tobie przez te 2 lata, jaką przyniosłeś jej wartość etc.