Wpis z mikrobloga

#holandia #pytanie #podroze #wakacje #plan #amsterdam

Pytanie do mirków mieszkających w Holandii. Planuję w wakację wybrać się do Holandii, chciałbym zwiedzić Amsterdam, Rotterdam i Hagę w 5 dni. Szukam informacji w internecie żeby połapać się w jaki sposób najlepiej logistycznie to zrobić, aby nie przepłacać za transport publiczny.

Jest to dość skomplikowane, bo różne strony podają różne informacje, nieraz wybrakowane. Do tej pory ustaliłem, że istnieją osobne karty miejskie/chipy, na które przysługuje transport busami, metrem i pociągiem, natomiast transport pomiędzy miastami wydaje się najbardziej korzystny flix busem (pociągi są drogie/nie przysługuje na nie bilet czasowy w danym mieście?).

Planuję przylot w piątek południe do Amsterdamu, przejazd do Rotterdamu wieczorem (gdzie będę nocował przez wszystkie dni), w kolejnych dniach zwiedzanie Rotterdamu i Hagi (przejazd FlixBusem?), natomiast cały ostatni dzień w Amsterdamie, do czasu wylotu.

Pytanie brzmi które karty, bilety czasowe/jednorazowe najbardziej opłaca się kupić, żeby nie przepłacić.
  • 8
na ten ov-chipkaart można kupić czasowe bilety, czy płaci się za każdy przejazd odpowiednią kwotę


płaci się za każdy przejazd odpowiednią kwotę. Czasowe bilety mają zwykle postać osobnych papierków, ale prawie zawsze na karcie OV wychodzi taniej niż na czasowych.

OV-chipkaart obowiązuje w rotterdamie i amsterdamie? W Hadze już nie?


OV-kaart obowiązuje w komunikacji miejskiej w każdym mieście i we wszystkich pociągach, i w większości autobusów dalekobieżnych (we Flixbusie akurat nie, no
@Pitaq: @MamZespolTouretta: trochę rozszerzę. Też polecam OV-Chipkaart, niestety każde miasto ma swój własny abonament. Tj. w Rotterdamie i Hadze możesz wykupić dzienny abonament za 8.50€ (i możesz jeździć wszędzie w Hadze, Rottedamie i ogólnie w tym regionie), więcej info: https://webshop.ret.nl/menu/webwinkel/ , natomiast w Amsterdamie masz 1 dzień za 8€, 2 za 13,50 itp (info https://webshop.gvb.nl/nl_nl/dagkaarten/). W obu przypadkach musisz najpierw mieć OV kartę (możesz ją kupić na każdym dworcu kolejowym