Wpis z mikrobloga

493 - 1 = 492

Tytuł: Na wschód od Edenu
Autor: John Steinbeck
Gatunek: Powieść
★★★★★★★★★★

Akcja powieści dzieje się na przełomie XIX i XX wieku w Kalifornii. Poznajemy dwie rodziny: Hamiltonów oraz Trasków, każdy z członków tych familii jest charakterystyczny i bardzo interesujący. Głównym wątkiem książki są trudności Adama Traska, który na skutek zaślepienia miłością do okrutnej i bezdusznej Cathy nie zauważa jej prawdziwej natury, co doprowadza do tragedii.

Mistrzowska wielowątkowa powieść, pokazująca jak kompletnie różne uczucia mogą przejawiać się u bliskich sobie osób. Bohaterowie są po mistrzowsku wykreowani, każdego poznajemy od wewnątrz, znamy jego motywację, historię, co sprawia że łatwo się z nimi utożsamić. Książka jest genialnie zbilansowana między interesująca fabułą, a psychologicznymi podróżami w głąb człowieka. Jednak nie jest to w żadnym stopniu nudne romansidło, pojawiające się wątki często są brudne i pełne najgorszych cech.

Mam wrażenie, że mój opis nawet w ułamku nie odzwierciedla tego, jak dobra jest to opowieść ( ͡° ʖ̯ ͡°)


#bookmeter
Tosiek14 - 493 - 1 = 492

Tytuł: Na wschód od Edenu
Autor: John Steinbeck
Gatunek...

źródło: comment_1582985347iWZ7OOwMbW3RQb7HYRuwqt.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zastuj: Moich też, mało która książka wzbudziła we mnie takie emocje. Po przeczytaniu trzech książek Steinbecka stwierdzam, że to chyba jeden z moich ulubionych autorów.
  • Odpowiedz