Wpis z mikrobloga

Tyle się źle gada na młodych kierowców, a prawda jest... jeszcze gorsza XD Wczoraj był na mirko gównowpis, że młodzi odpowiadają za TYLKO około 20% wypadków. Czy to dużo? #!$%@?żo! Biorąc pod uwagę liczebność grup wiekowych, to grupa 18-24 jest prawie dwa razy gorsza niż kolejna w stawce XD Pomijając już liczebność grupy wiekowej, to w tym wieku często nie ma się jeszcze prawa jazdy, a tym bardziej samochodu do dyspozycji, a mimo to generują oni aż tyle wypadków. (Na obrazku dane z zeszłego roku, bo jest końcówka lutego, więc policja nie opracowała jeszcze aktualnych XD)

#oswiadczenie #samochody #motoryzacja #brd #kierowcy
pogop - Tyle się źle gada na młodych kierowców, a prawda jest... jeszcze gorsza XD Wc...

źródło: comment_1582878304gDyO3TIfRNyMBXzDI70UqH.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
@pogop: Każdy stary kierowca był kiedyś młodym kierowcą, prędzej czy później i tak każdy się musi nauczyć. Jak się w wieku 20 lat nie będą uczyć jeździć to zaś w wieku 30 lat się będą #!$%@?ć ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@pogop: W 100% wierzę w te statystyki - pamiętam jak jeździłem jeszcze te 5-8 lat temu, zwłaszcza porównując do tego jak jeżdżę teraz. To, że nigdy się nie #!$%@?łem to cud ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale ogarnięcie i świadomość konsekwencji to nie jest mocna strona większości młodych ludzi ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@RobieZdrowaZupke: tia tyle, że jak ja miałem 18 lat to moc powiedzmy 150 koni to była "o ja #!$%@? chciałbym kiedyś coś takiego mieć " , a teraz ? przeciętnie...

co za tym idzie zwyczajnie szybciej te samochody jeżdżą, a systemy nie zawsze wyratują.

@Megawonsz_dziewienc: ma sens, po tym 24 roku życia jakoś zmienia się myślenie, zauważyłem u siebie zwłaszcza na motocyklu
  • Odpowiedz
To, że nigdy się nie #!$%@?łem to cud ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@aksal89: No i niestety to tylko jest fart. Na kursach uczą tylko zasad ruchu drogowego, ale nie uczą pozostałych 90% przypadków jakie występują w realu np. że są takie miejsca minowe na drogach zwane "nieoświetlonymi przejściami dla pieszych" gdzie bardzo łatwo jest popelnić błąd.
  • Odpowiedz
@cwlmod: Wiem o tym - po prostu duża część tych młodych tego farta nie ma ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale parę niebezpiecznych sytuacji za młodu i każdy zrozumie, że jednak nie jest nieśmiertelny i nie z każdej sytuacji wyjdzie bez szwanku.
Zresztą - jestem świadomy, że duży wpływ na mój styl jazdy ma oglądanie filmików z kamerek samochodowych. Pamiętam, że po zdaniu prawka dla mnie niczym wyjątkowym
  • Odpowiedz
prawka dla mnie niczym wyjątkowym nie było wyprzedzanie na skrzyżowaniach (bo przecież nie ma włączonego kierunkowskazu),


@aksal89: Oj tak tak. To jest czysty debilizm z tym przejściami. To ja uwielbiam jeździć autem i szkole się jako wzorowy kierowca, a po 2 latach od zdania prawka dowiaduje się z "Jedź bezpiecznie" że prawie codizennie łąmie przepisy, BO NIKT MNIE NIE UŚWIADOMIŁ ŻE WTEDY TEŻ JEST WYPRZEDZANIE.

Ale wtedy #!$%@? złapałem, że tyle
  • Odpowiedz