Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
bo ten rząd wcale nie używa religii do zwiększenia swojej władzy, c'nie?

@Moitessier: A drugą wojnę światową wywołały czołgi i karabiny.
  • Odpowiedz
@problemat: @ibilon:
To zobaczcie jak wiele sensu mają decyzję podejmowane w państwach wyznaniowych bądź tych gdzie religia jest bardzo mocno wpleciona w struktury państwa.

Słusznie stwierdzacie, że religia to narzędzie. To jedno z najgorszych narzędzi to sprawowania władzy ustawodawczej i czerpania wiedzy o tym jak powinno wyglądać nowoczesne państwo.

Ale kto by tam się zagłębiał w takie niuanse.
  • Odpowiedz
Słusznie stwierdzacie, że religia to narzędzie. To jedno z najgorszych narzędzi to sprawowania władzy ustawodawczej i czerpania wiedzy o tym jak powinno wyglądać nowoczesne państwo.

@Moitessier: Chyba jednak nie najgorsze, biorąc pod uwagę oświecone, nowoczesne państwa, które nie czerpały z religii żadnej wiedzy, takie jak na przykład Związek Radziecki, Republika Ludowa Chin czy Trzecia Rzesza.

Nie wiem jak ty, ale ja bym nie chciał żyć w państwie, gdzie nie obowiązuje
  • Odpowiedz
@ibilon: zgadzam się z Tobą że istnieją ideologię niedeistyczne które mają złe konsekwencje.

Nie ma implikacji między brakiem religii a brakiem systemu etycznego, odsyłam Cię do filozofii moralnej jeśli chcesz to zweryfikować.

Ja też nie chce żyć w społeczeństwie w którym te przykazania które wymieniłeś nie obowiązują a sam jestem agnostykiem.

A, i nie manipuluj moja wypowiedzią bo zgubiłeś "jedno z"
  • Odpowiedz
@problemat: ad hominem to Twój komentarz o tym że powinienem wrócić do szkoły bo nie czytam że zrozumieniem. Jesteś bardzo wyrozumiały dla samego siebie i oskarżasz mnie o błędy które sam popełniłeś. Bardzo trudno jest w grzeczny sposób rozmawiać z kimś kto tak się zachowuje. Nie chcę mi się już z Tobą więcej gadać.
  • Odpowiedz