Wpis z mikrobloga

Dzieeeń dobry Mirko!

Dzisiaj coś, co zachwyciło mnie do tego stopnia że mogłabym to jeść przez najbliższy miesiąc codziennie.
Roladki z bakłażana z aromatyczną orzechową pastą. Jak na taką ilość kcal wyglądają dosyć niepozornie, jeśli chcecie je odchudzić po prostu posmarujcie każdy plaster bakłażana oliwą przed smażeniem, użyjecie jej sporo mniej :)

Roladki z bakłażana

1 niewielki bakłażan (260g)
60 g oliwy
100g orzechów włoskich
15g oliwy
2 ząbki czosnku
1 papryczka chili
1 łyżeczka nasion kolendry
Garść świeżej kolendry
2 łyżki gorącej wody
sól, pieprz

Bakłażana pokroić wzdłuż, w plastry 3-4mm grubości, posolić i smażyć na oliwie na złoty kolor. Ja nigdy nie odstawiam posolonych bakłażanów żeby wyeliminować goryczkę bo jeszcze w życiu nie trafiłam na gorzkiego bakłażana.

Do blendera wrzucić orzechy, czosnek, papryczkę i przyprawy. Zblendować, ale niezbyt długo. Konsystencja nie powinna być całkowicie gładka. Dodać oliwę i gorącą wodę i blendować jeszcze chwilę.

Pastę podzielić na tyle części ile jest plastrów bakłażana (można zostawić odrobinę do posmarowania na wierzchu). Rozsmarować i zwijać roladki.

Schłodzić przez 30 minut, podawać posypane kolendrą, chili lub pestkami granatu, opcjonalnie z dodatkowym sosem (u mnie salmoriglio z oliwy, soku z cytryny i natki pietruszki, przepis na pewno się pojawi).

I teraz uwaga, bo ta przystawka to na prawdę bomba kaloryczna

MAKRO: 1405kcal 21B 135T 24W

Zapraszam również na instagrama ziemniakizostaw
I bloga ziemniakizostaw
Miłego dnia ()

#keto #gotujzwykopem #ziemniakizostaw #mirkoprzepisypl #weganizm
c.....i - Dzieeeń dobry Mirko! 

Dzisiaj coś, co zachwyciło mnie do tego stopnia że m...

źródło: comment_1582783976jAXe3H7r7MGcyvc8p3XMOm.jpg

Pobierz
  • 20
@chixi no nie napisalaś na jakiej, jezeli masz specjalną to warto to zaznaczyc bo ktoś przeczyta oliwe i sobie zaszkodzi tylko. Ja polecam smażyć na maśle klarowanym, ma wysoki próg termiczny.