Wpis z mikrobloga

Koronawirus u bram, tymczasem Polacy nadal nie korzystają z rękawiczek do wybierania pieczywa. Sytuacja sprzed chwili. Zwracam uwagę w Lidlu około 40 letniej korpobitch, że rękawiczek się używa, ta zdziwionaminafejs, mówię, że dotknęła ręką ze dwa razy więcej bułek niż wzięła, a ta się jeszcze do mnie #!$%@?ła, że chyba powinienem tutaj stać i pilnować XD Niestety podstawy kultury w narodzie mają się słabo.

#oswiadczenie #higiena #kulturaosobista #koronawirus #2019ncov #polska #polakicebulaki
pogop - Koronawirus u bram, tymczasem Polacy nadal nie korzystają z rękawiczek do wyb...

źródło: comment_1582715606tr6ncYmWosgLhVFgFMQoBf.jpg

Pobierz
  • 35
  • Odpowiedz
@pogop: Pssst, powiem Ci w sekrecie, że brak używania rękawiczek do wybierania pieczywa, nie zależy w ogóle od narodowości! W UK ludzie częściej nie używają niż używają, w Szwecji również co druga osoba używa. Podejrzewam, że w Niemczech czy Francji podobnie.
  • Odpowiedz
@promateosz: niespecjalnie mnie to obchodzi jak do tego podchodzą gdzie indziej na świecie. Życzyłbym sobie natomiast, żebyśmy to my byli wzorem do naśladowania.
  • Odpowiedz
@pogop: problem, że tych jednorazowych rękawiczek nie da się używać, bo się rwą i tylko #!$%@?ą człowieka. Ja mam taktykę, że biorę worek i nakładam go na rękę, a potem trzymając bułki przewracam na drugą stronę.
  • Odpowiedz
problem, że tych jednorazowych rękawiczek nie da się używać, bo się rwą i tylko #!$%@?ą człowieka.


@broczapa: jest gorzej, zrywając taką rękawiczkę zwykle dotykasz innych, a jak są sklejone to jeszcze ślinisz paluchy
  • Odpowiedz
@pogop: Wystarczyłyby szczypczyki tak jak do grilla i problem rozwiązany. No i ekologiczniej niż za każdym razem zakładać rękawiczki.
Z drugiej strony jak kierownik sklepu da szczypczyki i nikt nie będzie ich używał bo starsze panie włączać w obieg elektryczny to też trudno mu się dziwić.
  • Odpowiedz
@pogop: problem w tym, że w większości supermarketów w Polsce obok tych bułek są foliowe woreczki. Powinny być papierowe, żeby nie niszczyć środowiska.
  • Odpowiedz