Wpis z mikrobloga

mirki stosowaliście może vigantol w celu uzupełnienia braków witaminy D? Mam wszelkie symptomy niedoboru tej witaminy, a dodatkowo mamy taką porę roku jaką mamy i postanowiłem się trochę podładować. Na opakowaniu jest informacja, że dorośli powinni przyjmować 1 kroplę na dobę (co odpowiada 500 IU witaminy D 3 ). Jest to raczej wartość absurdalnie niska, osobiście miałem zamiar brać 8 kropli, ale wolę się najpierw podpytać kogoś kto stosował. Z góry dzięki za pomoc.
#medycyna
  • 10
  • Odpowiedz
@regis091: No własnie K2 również zakupiłem, konkretnie K2 MK-7 firmy Singularis, ale to nie jest odpowiedź na moje pytanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@dewey: Stosowałam prawie dwa lata po operacji bariatrycznej - vigantol w kroplach jako suplementację tej witaminy polecał zarówno chirurg, jak i dietetyk medyczny
  • Odpowiedz
@upupiona: kurde no wszystko fajnie, ludziska, ja wiem, że dobre krople wybrałem, ale moje pytanie dotyczyło dawkowania. Uważam, że to co podaje producent w ulotce, to stanowczo za mało, ale może macie jakieś zdanie na ten temat? Jakie dawki kazał Ci lekarz przyjmować?
  • Odpowiedz
Jest to raczej wartość absurdalnie niska, osobiście miałem zamiar brać 8 kropli


@dewey: Skąd ten wniosek? Ja brałem 2000j i to po zaleceniu lekarza, po tym gdy sam kazał mi to zbadać i wyszedł mi głęboki niedobór tej witaminy. 4kj bez konsultacji z lekarzem to głupota, bo taka dawka może prowadzić do zatrucia.

Mam wszelkie symptomy niedoboru tej witaminy

Czyli nawet się nie badałeś?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dewey: to ile IU powinienes przyjmowac zalezy od tego jak duzy masz niedobór - polecam oznaczyc sobie poziom witaminy D we krwi, takie badanie to koszt 50-100zł
Ale 2000 IU przy sezonie jesienno-zimowym i przy niedoborze będzie jak najbardziej ok, jeśli jesteś solidnej budowy to nawet 3000-4000
  • Odpowiedz
@dewey: Od jesieni przyjmuję Vigantol w dawce 4000 jm i w końcu mój poziom wit. D we krwi jest optymalny. Jestem raczej drobnej budowy. Zrób sobie badanie poziomu teraz i np. za miesiąc-dwa, zobaczysz jak wzrośnie u Ciebie i czy dawka będzie wystarczająca
  • Odpowiedz
@naraya: @pharmaki: @Goglez: @mactez: No przyznam, że się nie badałem, ale biorąc pod uwagę porę roku, moje samopoczucie oraz to, że większość czasu spędzam w domu i fakt ile się ostatnio o niedoborze tej witaminy mówi, to mogę śmiało założyć, że na pewno jej poziom nie jest u mnie za wysoki. Jestem dość solidnej budowy (186 cm., około 90kg.) więc myślę, że dawka 3000-4000jm mnie nie zabije (
  • Odpowiedz
@dewey: Moja dawka jest zupełnie inna przez zmienioną przyswajalność układu pokarmowego. A na Twoim miejscu trzymałbym się zaleceń z ulotki i już
  • Odpowiedz