Wpis z mikrobloga

Da się zrobić w javascript taki myk że zaciąga mi tekst z pastebina w base64 i przekonwertoruje go na .3gp lub .jpg i wyświetli w ramce?
Chcę być oryginalny i wgrać to na mikrokontroler, by był ładny interfejs przy połączeniu z netem dla przeciętnego zjadacza chleba.

  • 12
@zapalara: na mikrokontrolerze jest prosty php, html i js który w taki sposób uzupełni interfejs usera brakującymi ficzerami lub kodem zaciągając dane z neta.
Możliwości jest naprawdę sporo, do tego za darmochę masz więcej kilobajtów.
Dane można też z githuba zaciągnąć.
Z mocą obliczeniową to bym się nie rozpędzał, nie dość, że musisz odkodować dane to jeszcze później przetworzyć je na plik ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Aramil: Mam na myśl moc obliczeniową po stronie serwera, zaś w tych czasach urządzenia klienckie sporo uciągają.
@majsterV2: chyba rozumiem, ale talentu do pisania jasno to nie masz ;) Chcesz przeniesc obliczenia na frontend do przegladarki klienta, w tym przypadku zaciagniecie czegos i osadzenie gdzies na stronie. Jak najbardziej mozesz sciagnac dowolny html i nie tylko z użyciem JS, osadzić w iframe albo dynamicznie dokleić do DOMu. Technicznie mozliwe. Czy zalecane? Absolutnie nie, wstrzykujesz cos nad czym nie masz kontroli bezposrednio uzytkownikowi. Technicznie przegladarki ograniczaja taka mozliwosc, nazywa
@zapalara: w frontendzie to nawet Linuxa odpalisz XD
Tak, zdaję sobie z tego sprawę przy pełnej powadze, lecz czasem warto coś nowego spróbować w tych czasach gdzie wszystko jest zasrane ficzerami ze "smart" w nazwie i online ( ͡° ͜ʖ ͡° )*: