Wpis z mikrobloga

Co według Was jest lepszym samochodem?
Citroen C5 II Generacji (2007-2017) czy Ford Mondeo Mk4 (2007-2014)?

Teraz więcej konkretów. Biorąc pod uwagę TYLKO silniki benzynowe, najlepiej takie, które lubią się z LPG to co byście polecili? Jak wyglaa sprawa automatycznej skrzyni biegów? Wiem że PowerShift w Mondeo to tak "trochę średnio", a jak się ma zwykły automad w Fordzie? Jak automat w C5?
Na co zwracać uwagę, a co omijać w tych 2 modelach?
Brać pod uwagę wersję tych aut przed liftingiem czy cierpią na choroby wieku dziecięcego i brać pod uwagę tylko wersję po lifcie?

#motoryzacja #samochody #auto #ford #mondeo #citroen #c5

?????

  • Ford Mondeo Mk4 54.7% (41)
  • Citroen C5 II 45.3% (34)

Oddanych głosów: 75

  • 11
@SpiderFYM: wybierałem pomiędzy c5 , 508 i mondeo mk4 , auta są na zbliżonym poziomie, szukaj dobrego egzemplarza a nie marki , weź co będzie w dobrym stanie,
mi się trafił mondeo mk4 na manualu ale już francuza nie kupiłbym z manualną bo haczy , diesle są praktycznie te same bo z PSA ,
jak komfort to francuzy jak lubisz deptać to mondeo
@SpiderFYM: Ostatnio miałem okazję pośmigać tydzień nowym topowym xtrailem i na autostradzie w mk4 jest ciszej. Z c5 nie porównywałem, ale przy 140 spokojnie rozmawiasz bez podnoszenia głosu. No ale ja mam diesla to nie wiem jak tam benzyna, pewnie będzie miała 1k więcej obrotów przy tej prędkości. No i benzyny z powershiftem to nie bierz pod uwagę bo sporo ludzi narzeka po forach na taką kombinację.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@powrutkrula: hej
Podepnę się
Miałem mazdę 6 z silnikiem Forda.
Teraz już dojrzałem do Forda Mondeo 2.0 pod lpg bez mazdy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zależy mi na tym żeby był bez rdzy jak byś coś miał to daj znać.
Budżet 30k