Wpis z mikrobloga

Mirki, da się kupić sprawne małe auto w benzynie za mniej niz 5 tysięcy? Takie żeby pojeździło jeszcze ze 3 lata

Wujek 'ekspert' mówi że to niemożliwe, że więcej stracę na tanim aucie i że lepiej dołożyć do czegoś lepszego. Potrzebuję jeszcze kilku opinii.

Auta potrzebuje na codzienny dojazd do pracy-
30km dziennie w obie strony, przez miasto, poza godzinami szczytu. Jeśli przychodzi Wam do głowy jakiś model, nad którym warto się zastanowić, to będę wdzięczna za propozycje.

Z góry dziękuję za rady

#motoryzacja #samochody #pierwsze4kola
  • 63
@asadasa: Po pierwsze szukaj jak najbliżej siebie. Przy takiej kwocie nie ma co sie wypuszczać dalej niż 30 kilometrów od domu. Po drugie nie patrz na markę samochodu tylko na stan i szukaj klasa b albo c im mniejsze to lepsze. Najlepiej jakas panda, a nawet seicento. Sprawdź czy ma dwa komplety nie zajechanych opon, czy ma klocki i tarcze hamulcowe nie do wymiany od razu. Najlepiej benzyna i to mała
@asadasa: kup sobie forda ka, pande, astre G, golfa, polo. Takie auto w 3 lata z 5k stanieje na 3-4k w zależności jak będziesz dbała. Kupisz droższe to stracisz o wiele więcej. Koszty napraw tanich aut to pikuś.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@asadasa:
1. Na kazdy aucie stracisz. Nominalnie na tanim mniej na drogim wiecej.
3. Np. VW polo z 2000 roku. Spokojnie pojedziesz i sprzedasz za podobne pieniądze za jakie kupiłaś.
4. Nie było pkt. 2.
@asadasa: Rok temu kupiłem za 2k PLN Forda fieste mk4 do opłat z Niemiec z 1,25l benzyna, na aluskach, z działającą klimą. Dołożyłem do niej maks kilka stówek, a zrobiłem nią przez rok ponad 20k km. Więc odpowiedz brzmi - da się :)