Wpis z mikrobloga

W ostatnią środę wróciłem z Wenecji. Na lotnisku w Mestre kontrola temperatury dla przylatujących. W Warszawie żadnych badań dla przylatujących.

W weekend gruchnęła informacja o rosnącej ilości zarażonych we Włoszech.

W korpo:

1. Wysłali mnie na zdalną na dwa tygodnie (VPN ledwo zipie bo wszyscy Włosi z firmy matki też na zdalnej)
2. Przyszedł odgórny zakaz podróży służbowych i sugestia wrzucenia wszystkich pracowników na pracę zdalną
3. Odkażacze do rąk, instrukcje w każdej łazience

W NFZ na infolinii:

"Jeśli nie ma pan 38 stopni gorączki albo problemów z oddychaniem to nic Pan nie musi robić i nie będziemy Pana badać. Ale jakby Pan miał te objawy to proszę zgłosić się do szpitala zakaźnego." (...i pozarażać po drodze ludzi, przyp. aut.).

Przemyślenia: nie wiem czy jestem paranoikiem i moja firma też, czy to nasz system jest tak nieudolny że nie próbuje nawet zapobiec rozprzestrzenianiu.

Tymczasem z lekką gorączką siedzę przed kompem, klepię w kod i mam nadzieję że te dreszcze to od siłowni ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#2019ncov #koronawirus #atencyjnakorona
  • 11
@613_07: spokojnie, chorowanie na koronawirusa trwa ok 4 tygodnie, pierwszy tydzień to wygląda na przeziębienie i sie zaczyna kaszel, drugi tydzień się zaostrza stopniowo, a najgorszy i decydujący jest tydzień trzeci. Wtedy właśnie ludzie umierają z niedotlenienia, oczywiście większość nie. Jeśli ktoś przeżyje 3 tydzień to w 4 tygodniu się już szybko zdrowieje.
@613_07

czy to nasz system jest tak nieudolny że nie próbuje nawet zapobiec rozprzestrzenianiu.

Tymczasem z lekką gorączką siedzę przed kompem, klepię w kod i mam nadzieję że te dreszcze to od siłowni ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Dobrze, ze Ty jestes rozsadny i podejrzewajac, ze mozesz byc zarazony koronawirusem poszedles na silownie gdzie potencjalnie mozesz zarazic innych. System moze i jest nieudolny, ale Ty nie jestes lepszy
@Koka-Kola: Kiedy szedłem na siłownię to jeszcze nie dotarła do mnie informacja że we Włoszech skoczyła ilość zarażeń. Dzień wcześniej była informacja o pierwszej większej grupie zarażonych, ale rano nie czytałem wiadomości. Mój stan wiedzy na sobotę rano to były 2 przypadki w szpitalu.