Wpis z mikrobloga

@renholder: ale się rozrósł względem 3-ki... bardzo dużo rzeczy out of the box, nawet Guzzla nie trzeba zaciągać bo jest podstawowa libka do curla

Nie jestem do końca przekonany do tych filtrów. Ani to middleware (bo nie da się podpiąć pod konkretne routy), ani to aspecty (bo nie da się podpiąć pod konkretne metody). ORMa na active recordzie zrobili, w ogóle całość przypomina mi #laravel.
  • Odpowiedz
@nowiutki: Cała filozofia frameworka to kontynuacja tego co było w v3, tylko wszystko obrane w nowocześniejszy kod, który przystaje bardziej do dzisiejszych czasów. Jak się tego używa w praktyce, to nie wiem, bo jeszcze nic nie pisałem w v4, ale na pewno spróbuję.

CodeIgniter nigdy nie był frameworkiem, który próbował robić coś za Ciebie. Zawsze dostarczał niezbędne minimum, a jeśli potrzebowałeś więcej, to musiałeś napisać to sobie sam. Teraz i tak
  • Odpowiedz
@getin: to echo rzeczywiście trochę dziwne, ale pewnie zależy też jak sobie ułożysz strukturę widoków. Z racji tego że mamy teraz wbudowany fajny system Layoutu, to możesz zrobić to tak, że wołasz tylko raz return dla view. Nie wspominając już o tym, że możesz sam sobie opakować klasę Renderer jak chcesz... ale rozumiem co masz na myśli.

A czemu niby nie jest drag&drop dla shared hosting? Masz normalnie paczkę zip, która
  • Odpowiedz
już nie jest drag and drop na shared hosting


@getin:

Installation

Download the latest version, and extract it to become your project root.


Bez tego "ficzera" CI nie byłby tak kochany :P
  • Odpowiedz
@renholder: @nowiutki: ale katalog public jest głębiej więc na shared nie zadziała bez grzebania w index (coś jak w laravel), to samo na local, musisz albo dać wirtualkę, albo odpalić przez php spark serve
  • Odpowiedz
@getin:

ale katalog public jest głębiej więc na shared nie zadziała bez grzebania w index (coś jak w laravel)


Zależy jaki shared, jak ma ścieżkę domains/domena.pl/public_html to odpalisz normalnie, rozpakowujesz w poziomie niżej, zmieniasz public na publichtml i wio. Jak to jakiś shared-paździerz z jednym poziomem to zostaje htaccess.

to samo na local, musisz albo dać wirtualkę, albo odpalić przez php spark serve


A tutaj w ogóle nie ma żadnego problemu.
  • Odpowiedz