Wpis z mikrobloga

Drogie Mireczki i Mirabelki, pamiętajcie żeby z okazji robienia zapasów na pandemię zakupić kilkanaście kartonów piwa w puszkach, bo gdy zabraknie wody to na piwie można gotować pożywne smaczne posiłki, robić naleśniki, racuchy no i piwo jest aseptyczne, można nim przemyć rany i skaleczenia. Piwo warto mieć w domowym schowku.
Ostatecznie można nawet to wypić jako booster morale, gdy już zabraknie innego podstawowego produktu pierwszej potrzeby na kwarantannę, czyli dezynfekującej gardło wódki.
Zazwyczaj piwo puszkowane ma date ważności do 6 miesięcy, ale można je bezpiecznie spożywać nawet po terminie przydatności. Piwo to jest niezbędny produkt surviwalowy, polecam!
( ʖ̯)
#pandemia #wlochy #chiny #wirus #covid19 #koronawirus #survival #shtf #piwo
  • 15
piwo ma też pewną wadę: jest moczopędne, a przez to można się odwodnić

@imateapot: owszem jest trochę moczopędne, ale nie ponad miarę wypitego piwa. Nie odwodnisz się pijąc piwo z umiarem. To raczej alkohol odwadnia.
W Średniowieczu piwo pijali codziennie zamiast niepewnej surowej wody i żyli zdrowo dopóki nie umarli.
( ͡~ ͜ʖ ͡°)
@Squatlifter: > Zazwyczaj piwo puszkowane ma date ważności do 6 miesięcy, ale można je bezpiecznie spożywać nawet po terminie przydatności. Piwo to jest niezbędny produkt surviwalowy, polecam!

ale to akurat jest fałsz, mój kolega pracował kiedyś w żabce i kupował piwo przeterminowane po taniości (może nawet dostawał za darmo, tego nie wiem) - 2 razy dostałem od takiego piwa zatrucia alkoholowego - ślepota, widziałem dosłownie ułamek obrazu i czułem się jak