Wpis z mikrobloga

Nie lubię wchodzić w wojenki na wykopie (a trochę lat już tu jestem), ale chciałbym coś wyprostować.
Ogólnie, to chciałem skomentować we wpisie, ale użytkownik @MotoFun dodał mnie na czarną listę oraz usunął moje komentarze ¯\(ツ)_/¯. Spróbuję tutaj

Pan MF dodał taki wpis https://www.wykop.pl/wpis/47538153/bekazlewactwa-ekologia-gretathunberg/
hehe, głupie lewactwo, Greta wali kreta, nauka/nature lewacka, naukowcy to debile itd ale chwila. Nature_ by napisała o kimś, że jest naukowcem, mimo że nie jest? No oczywiście, że nie.

Czasopismo Nature opublikowało listę "Nature's 10" - https://www.nature.com/immersive/d41586-019-03749-0/index.html
Cóż to za lista? Wystarczy wejść w Wikipedię

Nature's 10 is an annual listicle of ten "people who mattered" in science, produced by the scientific journal Nature. Nominees have made a significant impact in science either for good or for bad.[1][2][3] Reporters and editorial staff at Nature judge nominees to have had "a significant impact on the world, or their position in the world may have had an important impact on science".[1] Short biographical profiles describe the people behind some of the year's most important discoveries and events. Alongside the ten, five "ones to watch" for the following year are also listed.[4][1][2][5][6][7][8][9][10]


czyli nie lista naukowców, ale lista osób "które coś znaczą". Co to znaczy? Może coś odkryli, może coś zbadała, może są szefami jakichś ośrodków... a może inspirują innych? I tak, napisali tam o Grecie.
A co napisali?
M.in. to:

At a US congressional hearing on climate change in September, Greta Thunberg slid a slim bundle of papers across the table towards lawmakers. It was a special report from the Intergovernmental Panel on Climate Change, predicting dire consequences as the world warms. “I don’t want you to listen to me, I want you to listen to the scientists,” she told the legislators. “I want you to unite behind the science and I want you to take real action.”

“Greta has inspired scientists along with activists and policymakers,” says Angela Ledford Anderson, director of the Climate and Energy programme at the Union of Concerned Scientists in Washington DC. In July, German Chancellor Angela Merkel announced sweeping measures to reduce carbon emissions, and acknowledged that the protests Thunberg ignited “drove us to act”.

But perhaps Thunberg’s biggest influence will be on the next generation of scientists, Anderson says. “Her mobilization of young people shows the rising generation expects science to inform policy,” she says, “and may inspire many to become scientists themselves.”


W komentarzu będzie cały artykuł

Ps. podziwiam użytkownika @lukmar za walkę

Na chwilę obecną (20:57, 23-02-2020) 40 osób albo zaplusowało bez sprawdzania, albo świadomie plusuje nieprawdę. Czy się zdziwiłem? Nie. Czy jest mi smutno? Trochę.
Oryginalne tagi: #bekazlewactwa #ekologia #gretathunberg
Moje tagi #nauka #ekologia #manipulacja
MalyBiolog - Nie lubię wchodzić w wojenki na wykopie (a trochę lat już tu jestem), al...

źródło: comment_1582488238fnG17wg94rwaOeLPFOubnu.jpg

Pobierz
  • 92
  • Odpowiedz
https://www.nature.com/immersive/d41586-019-03749-0/index.html

Greta Thunberg: Climate catalyst

A Swedish teenager brought climate science to the fore as she channelled her generation’s rage.

By Quirin Schiermeier

At a US congressional hearing on climate change in September, Greta Thunberg slid a slim bundle of papers across the table towards lawmakers. It was a special report from the Intergovernmental Panel on Climate Change, predicting dire consequences as the world warms. “I don’t want you to listen to
MalyBiolog - https://www.nature.com/immersive/d41586-019-03749-0/index.html 

Greta...

źródło: comment_1582488450bNzCEfNkB1MKBgLnXzDr4O.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Kleki_Petra: nie powiedziałem o nikim, że jest głupi ;)
smutno mi tylko, że ktoś nie dopuszcza do siebie innych argumentów i ucieka przed dyskusją. Może nie jestem najlepszym dyskutantem, ale tam więcej komentarzy poleciało do kosza...
  • Odpowiedz
@MalyBiolog: Manipulujesz.

Dziesięć osób, które miały znaczenie w nauce w 2019 r

Link: https://www.nature.com/immersive/d41586-019-03749-0/index.html

Więc pytam:
Jakie znaczenie ona miała w nauce? Czym to chore umysłowo dziecko pomogło w nauce? Czego nauka nie wiedziała do tej pory ale dzięki niej się dowiedziała? Oczekuję logicznej odpowiedzi popartej artykułem w czym ona konkretnie pomogła nauce.

Rozumiem żeby to chociaż było wyróżnienie 10 osób walczących o ochronę środowiska lub wyróżnienie dla dziecka najbardziej sponsorowanego
  • Odpowiedz
@MotoFun: odpowiedziałem Ci w oryginalnym wpisie, mogłeś nie usuwać :)
Tutaj masz cały artykuł, przekopiuję Ci jeszcze raz. Podkreślę uzasadnienia

At a US congressional hearing on climate change in September, Greta Thunberg slid a slim bundle of papers across the table towards lawmakers. It was a special report from the Intergovernmental Panel on Climate Change, predicting dire consequences as the world warms. “I don’t want you to listen to me, I
  • Odpowiedz
@MalyBiolog: Uważam że stała się dla większości "negatywnie" popularna. Jestem przekonany że hejt jest przed tym dzieckiem ukrywany ale ona dorośnie i nie wiesz jak to zniesie, przypominam ona jest chora psychiczne. Uważam że są osoby dużo mądrzejsze które robią więcej od niej. Jedyne czym ona zasłynęła to memem jak załączę. Z jej funduszami to nawet gówno można wypromować że jest zdrowe i trzeba je zjadać, dobrze wiemy że spora część
M.....n - @MalyBiolog: Uważam że stała się dla większości "negatywnie" popularna. Jes...

źródło: comment_15824946959PcOUJfw0Weczpl9Nj1omQ.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@MotoFun:

przypominam ona jest chora psychiczne

i osiągnęła więcej od 95% osób na tym portalu.

Uważam że są osoby dużo mądrzejsze które robią więcej od niej.

Oczywiście, że są. Tylko nie pchają się do mediów, nie promują nauki, nie strajkują, nie nagłaśniają akcji klimatycznych itd. Większość ludzi zna Gretę, a nie wymieni z nazwiska żadnego naukowca zajmującego się klimatem.

Z jej funduszami to nawet gówno można wypromować że jest zdrowe i
  • Odpowiedz
@MalyBiolog:

Nature's 10 is an annual listicle of ten "people who mattered" in science


„Lista 10 osób które coś znaczą, w świecie nauki”

Problem w tym że ona nic nie znaczy w świecie nauki. Co prawda nagłośniła zjawisko zmian klimatycznych, to tyle. To nie podchodzi pod prace naukowe.
  • Odpowiedz
@MalyBiolog:

Jestem przekonany że ty z jej funduszami osiągnąłbyś więcej niż ona do tej pory a 95% wykopków z tymi pieniędzmi byłby na tym samym poziomie jak ona.

Ona się nie pcha do mediów to rodzice wypchali nieświadome dziecko które żyje w BAŃCE i jest oderwane od rzeczywistości .

Koncerny mają to gdzieś i to nie ma żadnego na nie wpływu. Jest popyt jest podaż a jej darcie się w mediach
  • Odpowiedz
@MalyBiolog: Kolega @MotoFun to klasyczna definicja snowflake ( ͡° ͜ʖ ͡°) Na który tak mocno narzekają konserwatyści. Kasuje każdy komentarz, zwyczajnie nie potrafi znieść tego że ktoś ma inny pogląd lub wytyka ma błąd.
  • Odpowiedz