Wpis z mikrobloga

Polecam wszystkim dobrze przyglądać się sytuacji we Włoskich gminach objętych kwarantanną. Jeśli u nich wybuchnie panika, zaczną występować braki w maskach, jedzeniu, lekach, wodzie itp. to z dużym prawdopodobieństwem można podejrzewać że w Polsce której jest bliżej do Włochów niż Azjatów również będą podobne problemy w momencie wystąpienia ognisk epidemii. Uczmy się na błędach innych. Oczywiście nic z takich rzeczy może nie wystąpić, dlatego warto przyglądać się reakcji Włochów by wiedzieć czego można się spodziewać u nas.
#swiat #wuhan #wirus #epidemia #2019ncov #koronawirus #polska #italia #wlochy
  • 15
  • Odpowiedz
@dami423: Umiera się zazwyczaj od ostrej niewydolności oddechowej, która przychodzi po tygodniu-dwóch chorowania na zapalenie płuc. Sekcje zwłok pokazały, że wirus niszczy tkankę płuc - ale inaczej, niż to robił SARS.
  • Odpowiedz
@dami423: umierają głównie starsi którzy mają już inne często przewlekłe choroby. Młodsi tylko dlatego, że nie udzielono im na czas odpowiedniej pomocy - w europie na chwile OBECNĄ nie do pomyślenia. Jest wiele możliwości, niewydolność oddechowa, podobno powtórne zarażenie prowadzi do zawału serca, nagłe zgony mają być spowodowane jakimś szokiem organizmu, nie chcę się wymądrzać bo jest sporo publikacji naukowych które czekają na weryfikację.
  • Odpowiedz
@washingtonplx: Jakiś czas temu na pytanie radnego, dlaczego schrony w mieście są nieoznakowane jak w innych krajach prezydent powiedział, aby nie siać paniki. Znając polską mentalność będą to trzymać w tajemnicy przynajmniej na początku. Kiedy wybuchnie bomba EuroPol Januszex, będzie wymuszał na pracownikach chodzenie do pracy pod groźbą zwolnienia, a sam będzie siedział zabarykadowany w domu przeglądając kamery.

Uczmy się na błędach innych


Polska nie potrafi uczyć się na własnych błędach,
  • Odpowiedz
Ty jesteś ekspertem od poprawnej polszczyzny, a ja od wirusów i niech tak zostanie


@washingtonplx: jeśli nie umiesz pisać w ojczystym języku to możesz być ekspertem od czyszczenia kibli najwyżej. Polecasz "wszystkim dobrze przyglądać się sytuacji" a #!$%@? Wykop od miesięcy niczym innym nie żyje. Już nawet nie chcę piać do włoskiego klimatu, prognozowanej długości życia, różnic kulturowych czy tego że zaraz będzie wiosna i #!$%@? wirusa strzeli.

Pamiętajcie Mirki -
  • Odpowiedz
@Silvestre_Cucumeris: co tak bijesz pianę... spokojnie :) a skąd wiesz że całe swoje dzieciństwo spędziłem w Polsce i w Polskich szkołach i miał mnie kto nauczyć poprawnie używać języka polskiego. Pozwól, że będę pisał w języku polskim tak ja to potrafię :/ ps: używając pisanego języka francuskiego którego kaleczę straszliwie nigdy nie zdarzyło mi się żeby ktoś mi wytykał błędy w taki sposób jak to robią na wykopie
  • Odpowiedz