Wpis z mikrobloga

#wroclaw
#oneplus

Cześć mireczki i mirabelki,
dzisiaj o 7:00 zgubiłem (albo ktoś Mi w tym pomógł) telefon OnePlus 6 chwile po wyjsciu z tramaju. Byl w garnatowym etui. W środku dowód, karta bankowa, legitymacja studencka, karta benefit i 50 zl. Ostatnio widziany o 7:20 wg lokalizacji google. Telefon byl włączony w momencie zajścia, teraz jest wyłaczony.
Podaje IMEI w razie gdyby jakiś handlarz miał zamiar go sprzedać 865300047255078 i 865300047255060.
Sprawa trafiła na policję ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pozdrawiam
24Jacek - #wrocław
#oneplus 

Cześć mireczki i mirabelki,
dzisiaj o 7:00 zgubiłem...

źródło: comment_15822958119BahFVRpBA38xepmzU0VRA.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
@24Jacek: IMHO Na policji Ci nie przyjmą zgłoszenia zagubienia. Gdyby to była kradzież to co innego. A na przyszłość może warto mieć apkę typu Cerberus, która Ci wyślę SMS jak np. będzie włożona nowa karta SIM itp. + warto apkę wrzucić do partycji systemowej aby Factory Reset jej nie wywalił.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@nightman: dlatego trzeba zglaszac kradziez. Telefon zgubiles w tym i tym miejscu, wrociles i go nie bylo i jest wylaczony. To znaczy, ze ktos ukradl.
  • Odpowiedz
Jak policjantowi się nie będzie chciało tracić czasu na papierologię to po paru pytaniach Cię zagnie. Zgubiłeś telefon, nikt Ci nie ukradł. To że ktoś znalazł telefon to nie kradzież. Jak umyślnie nie chce go oddać to wtedy jest przywłaszczenie. Pewnie musiałbyś mieć wideo. To wszystko pewnie zależy czy przyjmą zgłoszenie i będzie im się chciało szukać po IMEI.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nightman: nie zagną cię. Nie mogą nie przyjąć zgłoszenia. Mogą co najwyżej później ukarać za składanie fałszywych zeznań. To, że im się nie będzie chciało szukać to pewnik, ale z papierem od policji można zablokować IMEI i utrudnić złodziejowi życie.
  • Odpowiedz
@dafto podstaw się w miejscu zwlekłej osoby - policjant będzie wypytywał o rysopis złodzieja, świadków i inne okoliczności, robiąc cross-check tego co mówisz (to ich robota). Większość osób wtedy, zwłaszcza przy nieścisłościach w zeznaniach, się przyzna że to zagubienie. A już na pewno gdy dowiedzą się że będzie sprawdzane nagranie z autobusu. Łatwo chojraczyć przed kompem.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nightman: zgłaszałem dwa razy. Raz portfel i raz telefon.Wiem co mówię. Natomiast ktoś inny jest tu chyba teoretykiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@dafto I mówiłeś policjantowi że go zgubiłeś (jak opisałeś w pierwszym komentarzu)? I po zgubieniu wystawili Ci papier? Albo ściemniasz albo trafiłeś na wyjątkowego nieogara.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@nightman: oczywiscie ze jako podejrzenie kradziezy. Oczywiscie przyszly umorzonka, ale papier do operatora byl ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz