Wpis z mikrobloga

  • 67
@monox12 Nie wiem gdzie mieszkasz ale już w co drugim mieście jest od zawalenia Starych Pączkarni, gdzie za 3zł to kupisz Jezusa Chrystusa wśród pączków, świeżo zrobionego na twoich oczach, z nadzienieniem typu Lindt, Kinder bueno, maliny, jagody, c--j w keczupie. Od tych biedronkowych i lidlowych można dostać tylko sraki, bo tym się kończy usmażenie zamrożonego ciasta z glukozą o smaku truskawki. Tak po ludzku współczuję kubków smakowych i podejścia do
trejn - @monox12 Nie wiem gdzie mieszkasz ale już w co drugim mieście jest od zawalen...

źródło: comment_15821999436V3qQbkaY9hUCOq2e3kBCd.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@monox12: Kustoszem być nie trzeba, żeby odczuć wyraźną różnicę pomiędzy prawdziwym, treściwym ciastem, a sztucznie spulchnionym. Tu jest właśnie ta różnica w cenie (pomijając oczywiście seryjność produkcji)
  • Odpowiedz
@monox12: Nie od razu kustoszem ale qwa też nie dzbanem żeby wpierd*ć hurtem to gunwo i się jeszcze tym szczycić:

skład biedro-gunwa:
mąka pszenna, nadzienie o smaku waniliowym 16% (cukier,
olej roślinny słonecznikowy i palmowy w zmiennych proporcjach, serwatka w proszku z mleka, laktoza z mleka, odtłuszczone mleko w proszku, emulgator: lecytyny, tłuszcz palmowy, aromat); woda, olej palmowy, polewa biała (cukier, tłuszcz z ziaren palmowych, skrobia, laktoza z mleka, barwnik: dwutlenek tytanu, emulgator: lecytyny z soi, aromat), kawałki ciastek 5,7% (mąka pszenna, cukier, olej palmowy, kakao o obniżonej zawartości tłuszczu, syrop glukozowy, sól,substancja spulchniająca: wodorowęglan sodu, naturalny aromat waniliowy); cukier, glukoza z pszenicy, drożdże piekarskie, olej rzepakowy, kakao o obniżonej zawartości tłuszczu, mąka sojowa, serwatka z proszku z mleka, substancje spulchniające: E 450, E 500, sól, emulgatory: E 471, E 481; gluten z pszenicy, odtłuszczone mleko w proszku, środek do przetwarzania mąki: E 300,** jaja w proszku, barwnik: karoteny, aromat

Nie wspominając nic o tym,
  • Odpowiedz
@monox12: Najwidoczniej nigdy nie jadłeś dobrych pączków, skoro te biedronkowe, które teksturą przypominają watę, są w twoim odczuciu smaczne.

przecież te z lidla/biedronki jakością są często lepsze od piekarnianych gówien za 3 zł


@m0rdeczka: Często? Chyba tylko w przypadku piekarni, które robią masówkę i sprzedają na całą Polskę. Lokalne piekarnie rzadko sprzedają c-----e pączki, jak już to nadzienie jest niedobre, ale ciasto jest poprawnie zrobione.
  • Odpowiedz
Rany, mamy tłusty czwartek i już przychodzi różnej maści znawcy ciasta oraz smaku, bo ktoś śmie jeść gównopączki, które mu smakują. Po prostu wysłałem zdjęcie dla tych, którzy nie wiedzieli, że za tyle można kupić pączki w biedronce, a tam kupował.
Wiecie co, nawet pójdę do pączkarni, gdzie sprzedają za 4 złote i porównam smak bogackich, uznanych przez ludność miasta pączków do tych z biedronki.
  • Odpowiedz
  • 13
@monox12 Ja jebię ale mnie w-------ą wszelkiej maści internetowi hobbyści w tym kraju, kopałbym ich jak kurczaki. Chcesz zacząć coś robić, nie wiem k---a łowić ryby, sklejać samoloty, srać psa jak sra, cokolwiek i zadasz k----m na forum pytanie

Witam, chcę zacząć chodzić po pączki. Czy lepiej do biedronki czy do lidla? Pozdrawiam.
to po 10 sekundach masz

Witam, zły dział! Ten temat był już poruszany na forum! Jako, że jesteś nowy to tym razem skończy się tylko na warnie ale w przyszłości UŻYJ OPCJI SZUKAJ. Pozdrawiam, moderator forum
  • Odpowiedz