Wpis z mikrobloga

Jesli wiekszosc cech I zachowan osobowosci dyssocjalnej u mnie wystepuje to diagnoza u psychiatry to tylko formalnosc? Wiem ze tylko psychiatra bedzie umial ocenic czy to socjopatia czy psychopatia. Warto sie zdiagnozowac chociazby dla samej ciekawosci? A I na NFZ czy lepiej prywatnie?
#psychiatria #psychologia #medycyna
  • 6
@Rzajnchob: wiem ale tak jak pisalem wiele cech I zachowan u mnie wystepuje odpowiednich do tego plus te testy z idrlabs robilem kilkakrotnie I zawsze wyniki podobne przy ciemnej triadzie I podobnych wiec cos na rzeczy musi byc
@Felixu: Diagnoza psychiatryczna w porównaniu do diagnozy psychologicznej jest mocno w tyle. Dobry psychiatra skieruje cię na diagnozę wykonaną przez psychologa klinicznego.Przy diagnozie zaburzeń osobowości wymagana jest pogłębiona diagnoza, a taka musi potrwać. Diagnosta-psycholog czy psychoterapeuta potrzebuje ponad 5-10 spotkań (po 1h) żeby wstępnie ocenić z czym ma do czynienia. W szpitalu pod obserwacją diagnoza może trwać nawet kilka tygodni. Unikaj "specjalistów", którzy po jednym-trzech spotkaniach (15-20 minutowych) wystawią Ci diagnozę.