Wpis z mikrobloga

@Amerykanski-Naukowiec: co, mnie to obchodzi? Ja osobiście jem głównie na mieście, ale zdaję sobie sprawę, że zdrowa dieta nie jest specjalnie droga. Może być problem z czasem na przygotowanie, ale nie ma wiele wspólnego z wysoką ceną. Wiadomo, że dla kogoś ćwiczącego będzie droższa, ale dla przeciętnego człeka ze standardowym zapotrzebowaniem, można dobrać tanią i fajną dietę.
@boguchstein: No dobrze, spieszę z wyjaśnieniem. Widzisz, nie każdy chce przejeść całe życie oszczędzając, jedząc byle taniej, spedzac czas na produkcji własnych towarów byle zaoszczędzić pieniadze. Ten czas wole spędzić z kobietą, synem, przy samochodzie albo zarabiając na kolejne podróże. Druga sprawa, co to za podejscie do zycia? Wedlug Ciebie mam sobie odmawiać próbowania roznych, ciekawych rzeczy, nowego ryżu, ktorego nigdy nie jadłem, mięsa z wyższej półki, belgijskiej czekolady za 20zł
@boguchstein: takie kombinowanie szybko Ci się znudzi. Jeśli będziesz bazował tylko na produktach z kategorii najtańszych a jednocześnie najzdrowszych to możliwości wystarczy Ci na jakieś dwa miesiące i to przy ogromnych chęciach i ilości czasu w to włożonych
@FixASAPexpress: przecież nie muszę xd mogę jeść trochę tak, a raz w tygodniu pizzę czy coś tam. Ja #!$%@?. Nie musi być skrajności, ale jak codziennie kupisz chipsy, kolę, batona, wafle i inne szajsy, to raz, że masz kilka tysięcy kalorii miesięcznie za dużo, a dwa 200-300 zł większe rachunki.
@boguchstein: bo Ci zaraz żyłka pęknie xD. To z drugiej strony może. Jesteś w sklepie, powiedzmy na dziale mięsnym. Widzisz zajebista szynkę wiejską, bez konserwantów za 60zł/kg. Masz na nią ochotę ale jej nie kupisz bo sobie lepsza zrobisz w domu albo ta za 25zl/kg też jest dobra?
A czy to nie jest czasem tak że jak cię nie stać to nie jesz "rarytasów"?
O ile wzrósł koszt takiego zestawu na przestrzeni ostatnich lat?
No chyba że chcemy żeby każdy na minimalnej zajadał się kawiorem i zapijał to szampanem to inna sprawa ;)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@FixASAPexpress: piszę poraz 10, gdyby faktycznie ludzie się trzymali zdrowej diety i ilości tego jedzenia, którą faktycznie potrzebują dziennie, to mogliby jeść produkty lepszej jakości. Sam tak kiedyś robiłem. Zamiast 140 gr dobrej jakości chipsów, brałem duże z Biedronki, bo więcej. Podobnie z innymi produktami, czego efektem było przytycie 10 kg...
@Amerykanski-Naukowiec: jakie to państwa masz na myśli?
Rzuciłem okiem na takie Niemcy i tam płaca minimalna wynosi 1500 eur. Więc chyba Niemiec nie mogłeś mieć na myśli.
Podaj przykład i sprawdzimy na ile tam wystarcza rzeczywiście minimalna.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@death070: ja jestem głupi, czy ty nie czytasz. Napisałem czasem zdrowe, czasem mniej. Podałem przykłady. Nie zarabiam minimalnej, więc nie muszę kombinować i szukać oszczędności, gdybym zarabiał mniej, to bym też zredukował swoje zbędne i często niezdrowe wydatki. Powtarzam, nie jestem przykładem.
@NexaT: moze dieta pudelkowa? Sam sie zastanawiam, 4dyszki za 5 posiłków 2500kcal. 3000kcal chyba 5 złociszy drozszy. Bez stania w kuchni, robienia zakupow... i sluchania #!$%@?, że nie umiesz robić zakupów ( ͡º ͜ʖ͡º)
@death070 Żadne mięso, kupione jako mielone, nie jest zdrowe. Doszedłeś do wniosku, że to najlepsze w tej cenie - tak samo można powiedzieć, że stary kebab za 9 zł też jest dobry w tej cenie albo bułki z maka, co nie znaczy że to jest wartościowy posiłek.
@death070 Sprawdź sobie składy tych twoich pysznych mielonych mięsek. Człowiek może się do wszystkiego przyzwyczaić - nawet do jedzenia śmieci. I będzie wszystkim wmawiał, jakie to jest pyszne. Widzę, że argumenty się skończyły. Może to i lepiej, bo szkoda czasu na ciebie.