Wpis z mikrobloga

@Smoler: Przecież korpo to nie branża tylko taki typ firmy :) masz korpo finansowe, motoryzacyjne, informatyczne, farmaceutyczne itd. niestety praktyka pokazuje że jakakolwiek firma niebędącą korpo a już w ogóle nie daj Boże z polskim kapitałem to Januszex. Tymbardziej nie rozumiem tego psioczenia i wyśmiewania się z "korposzczurow" gdzie to jest tak naprawdę najlepsze miejsce do pracy. Nie tną w #!$%@? na kasie, zazwyczaj wypłata na start większa niż po 30
@Tomsz1989: nieprawda, jak ktoś chce być np. architektem systemów to kariera w korpo jest dla niego dużo bardziej sensowna, niż otwieranie własnej działalności. To taki przykład z mojego podwórka, ale w każdej branży będą tacy ludzie którzy w dużym zespole są niezbędni i bardzo mocno doceniani a ich skille w pojedynkę są bliskie bezużyteczności.

@intires98: No to u mnie w korpo są też normalnie elektrycy na etacie :D Więc odpowiedź
@Ld93: zmierzajac do@najwazniejszego czyli zysku to@nigdy nie osoagnie tego co@na wlwsnym , owiele wiecej plusow niz pracowanie na kogos konto i spelnianie „szefa marzen”
@Kiszka_ziemniaczana_mocy: Niech robią to, co chcą. Na razie programiści AI ogarnęli stawianie biało-czarnych kulek, film w załączniku. Praca w korpo, czyli "przysłowiowe" 80% czasu w Excelu oraz reszta na meetingach, gdzie można zaprezentować swoją osobę działa. Tak jak Uber działa do czasu, aż nie wdroży się bezpiecznych, samoprowadzących się samochodów, autobusów i ciężarówek.
Mordeusz - @Kiszkaziemniaczanamocy: Niech robią to, co chcą. Na razie programiści AI ...
@Tomsz1989 trochę tak a trochę nie. Wiadomo że lepiej byłoby pracować na własny rachunek ale często jest to niemożliwe lub wybór masz między tym że korpo ci znajduje kontrakt, bierze na siebie ryzyko i zbiera za to połowę lub szukaniem samemu. Wiele osób w korpo na wyższych stanowiskach ma lepiej niż na własną rękę
W korpo jak dobrze ogarniasz swój temat i Masz dobre relacje z kierownikiem, to możesz mieć mnóstwo wolnego czasu. Możesz go poświęcic na nauke, doskonalenie, poznawanie ludzi itp. Rozwijasz się i jeszcze ci za to płacą. Znam ludzi, co siedzą na etacie a ogarniają mnóstwo fuch, interesów.