Wpis z mikrobloga

Wczoraj kupiłem nową roślinę, spodobała mi się Fittonia, więc ją wziąłem, przygarnąłem no i jest. Ale do rzeczy. Wczoraj rosła nisko, liście opuszczone, patrzę teraz a tu wszystkie liście poszły do góry. Mam się bać? Chyba przy tej roślinie nie jest to normalne? Powinna rosnąć nisko.
#rosliny #ogrodnictwo
Pobierz dzieju41 - Wczoraj kupiłem nową roślinę, spodobała mi się Fittonia, więc ją wziąłem, ...
źródło: comment_1582059213M65d8vPPND1YznOf8gEsJG.jpg
  • 53
@dzieju41: Wszystko w normie. Jak opada, to szybko podlej. Z drugiej strony w pół godziny potrafi się położyć. Jak za długo przetrzymasz, to może już nie powstać.

No pnie się nisko, ale to nie oznacza, że nie rośnie do góry wcale. Podlewaj i fitonii nie dotyczy coś takiego jak adaptacja. Nawet mając wilgotną ziemię może to być ciągle za mało.
@magnes125: A to ok, widocznie nie zawsze internet uczy i pomaga. Zatem podsumujmy, opada - trzeba podlać, liście w górę - jest ok. Adaptacji nie potrzeba. A zapytam przy okazji, teraz zimą ją zraszać?
@dzieju41: Raczej nie dopuszczaj do opadania chociaż w jej przypadku czasem o to trudno. Będzie wyglądać jakby umarła, ale tak - wtedy podlej. I czekaj aż się podniesie. Możesz zraszać. Ja reprezentuje styl bez zraszania bo jest nieefektywny. I myśląc o adaptacji mam na myśli to, że nie stosuj czegoś takiego jak brak podlewania. Tym bardziej w ziemi produkcyjnej.

@powsinogaszszlaja: Widzę, że jesteś dzisiaj w formie ( ͡° ͜
@powsinogaszszlaja: Teraz każdą roślinkę traktuję jak kobietę, staram się postępować delikatnie.
Oprócz kwiatka Zamiokulkas, im rzadziej o ten kwiatek dbam, tym lepiej się on ma. Piękne kolejne 2 pędy z liśćmi wypuścił.
A moja "zabita" paprotka wypuszcza kolejne gałązki. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@magnes125: Dopiero uczę się jak z roślinkami postępować ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wczoraj fittonia była wilgotna więc pomyślałem jest zima to 3 dni niech postoi bez podlewania. Ale widzę, że jest lepszy sposób na zaspokajanie tej rośliny w wilgoć.