Wpis z mikrobloga

cZy mogą mi odmówić wypłaty odszkodowania ?


@michalmerc: Zawsze mogą odmówić, natomiast akurat brak przeglądu nie jest tu żadną ku temu przesłanką.

To jest miejska legenda o odmawianiu odszkodowania ze względu na brak przeglądu.
Ale jak w każdej legendzie jest tam ziarenko prawdy.
Po pierwsze polisy nieobowiązkowe (czyli AC) mogą uzależnić wypłatę odszkodowania od posiadania ważnego przeglądu, czy różnych innych kryteriów - ale u Ciebie nie ma takiego tematu ponieważ szkoda
@Jestem_Tutaj: Nic nie muszą udowadniać. Wystarczy wpis w regulaminie twojego ubezpieczyciela. Brak badania technicznego, co jest równoznaczne z zakazem poruszania sie po drodze publicznej. Ubezpieczyciele, praktycznie każdy już ma takowy wpis.
Dzwoniłem do kolesia który likwiduje szkody - co prawda z innej firmy , ale mówił ze bez przypału , gorzej gdybym ja spowodował kolizje.


@michalmerc: Gdybyś Ty spowodował kolizję, również nie stałoby się nic nadzwyczajnego.
Twoje OC zapłaciłoby za wszystkie szkody które narobiłeś, a Ty nic byś nie płacił (ale stracił zniżki).

Natomiast gdybyś chciał likwidować swoją szkodę z AC - to wtedy faktycznie OWU może uzależniać odszkodowanie od faktu posiadania