Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki. Mam problema.

We wrześniu, wracając z wakacji w Hiszpanii, trafiła się nam (mi i dziewczynie) awaria samolotu.

Dokładnie już nie pamiętam, ale było to coś związanego z silnikiem.

Najpierw siedzieliśmy kilka godzin w samolocie, później przewoźnik załatwił nam hotel i koniec końców wylecieliśmy dopiero następnego dnia rano, po prawie 20 godzinach opóźnienia.

Zgodnie z prawem Europejskim, dokładniej z Rozporządzeniem (WE) nr 261/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 11.02.2004 przysługuje nam z tytułu opóźnienia lotu o więcej niż 3 godziny 400euro na osobę odszkodowania.

Niestety, przewoźnik miga się od płacenia, wysyłał kilka propozycji ugody, zaczynając od chyba 100 euro, a kończąc na 250. Nie chcieliśmy się na to zgodzić z uwagi na to, że przysługuje nam 400 euro. Dziś otrzymałem list od przewoźnika, w którym napisał, że nic więcej nie ma do zaoferowania.

Powinienem teraz zgłosić się do Urzędu Lotnictwa Cywilnego ze skargą, ale na ich stronie jest info, że czas oczekiwania na rozpatrzenie sprawy to 8 miesięcy xDDD.

Miał ktoś może podobny problem, lub zna się tej dziedzinie prawa? Potrzebuję porady, co robić dalej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Sorry, że wołam tyle tagów, ale na każdym z nich może znaleźć się ktoś z odpowiednią wiedzą.

#samoloty #prawo #podroze #podrozujzwykopem #lotnictwo #odszkodowanie
  • 9
@beee: no dokladnie ;D i chyba trochę pazerność.. bujać się (czy to 8 miesięcy, czy trzy), tracić czas i nerwy dla 200 zł na osobę.. przewoźnik pewnie zna realia i nie bez powodu nie podkręca kwoty, bo komu by się chciało? XD Ja bym brała co dają, szczególnie, że opozniony lot nie zawalił np. spraw służbowych i tyle.
nie wiem, ile zarabiasz ale poświęciłem do tej pory jakieś 30min na pisanie listów i ich drukowanie i drugie tyle na poczcie. 800e to prawie 3.5k zł. W godzinę zarabiam kilkadziesiat razy mniej.


@Borzecoztymloginem: A ile poświęciłeś na research i poznanie tematu oraz co mogłeś zrobić w tym czasie na czym zarobiłbyś pieniądze? Mówmy o kwocie 150e, bo gra obecnie toczy się o tyle, a nie 800e ( ͡° ͜
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@beee: research i poznanie tematu było wymagane, żeby dostać chociażby pierwsza propozycje, 150e na osobę. Dalej już tylko odpisywałem na listy, że się nie zgadzam. Nie zgłosili się do mnie sami z tą propozycją.