Wpis z mikrobloga

Nie rozumiem jak można być takim troglodytą, dającym się kupić za gówno warte 500 zł. Jak można być tak głupim, żeby głosować na rząd, który rozwala kraj od środka. Mam 25 lat, pracuje od kiedy w 2014 skończyłem szkołę i szczerze mam już dosyć tego kraju z dykty, gdzie człowiek człowiekowi wilkiem, gdzie PO mnie tak nie wyruchało, jak rucha mnie PiS. Dlatego postanowiłem że za kilka miesięcy biorę swoje oszczędności za które miałem się #!$%@?ć w kredyt na mieszkanie, który spłacałbym pewnie do emerytury i #!$%@? stąd za granicę i nie do jakiejś Holandii czy Anglii, gdzie są te same chamskie polskie mordy, tylko do Stanów albo Australii. Mam nadzieję że uda mi się przez ten czas znaleźć kogoś z kim się zakumpluje i kto mi pomoże ogarnąć się w nowym miejscu po przylocie. Nie boje się bo dam radę przeżyć jakiś czas tam bez pracy, poza tym wszystko w życiu robiłem spontanicznie i zawsze wychodziło, także życzcie mi powodzenia. Mam nadzieję że uda mi się za kilka miesięcy tu napisać o tym jak zajebiście mi się żyje w innym miejscu.
#oswiadczenie #zalesie #usa #australia #polityka
  • 50
  • Odpowiedz
  • 1
@Sweet_acc_pr0sa @vvit0 co do Australii to znany temat, że ciężko się dostać, bardziej będę celował w Stany, ale zawsze warto próbować co nie?

@roball no przeszkadzają, bo 3/4 emigrantów w Anglii czy innej Holandii to typowe p0laczki za których za granicą się trzeba wstydzić

@pwone no każdy ma prawo napisać jakie ma przemyślenia, a jak Ci to przeszkadza to czarnolistuj odpowiednie tagi
  • Odpowiedz
@lewoprawo: sterowanie państwem to działanie na wielu płaszczyznach. Nie mówię że PiS czy PO nie zrobili nic sensownego. Twierdzę tylko że minusy nie przesłaniają plusów, z tym że minusy jednych są w większej liczbie niz drugich :p Ponadto zaniedbania jednej partii, generują problemy kolejnej, patrz przykład chociażby energetyki.
  • Odpowiedz
@Kotniepies: A bierzesz w swoim rozumowaniu pod uwagę fakt, że PO rządziło w czasach kryzysu, a PIS dobrej koniunktury?
Ostatnie 4 lata były świetną okazją, żeby wreszcie coś zrobić z energetyką. PIS tę okazję zmarnował, rozdając wszystko na krótkoterminową konsumpcję 500+.

Mój główny zarzut wobec PIS jest taki, że "zepsuł" polską politykę. Jeszcze przy wyborach do europarlamentu inne partie siliły się na jakieś programy, dalsze cele, które chciałyby zrealizować w Unii..
  • Odpowiedz
@lewoprawo: a więc usprawiedliwiają ustawy uderzające w polską rację stanu, bo na świecie był kryzys, który w nasz kraj i tak zbyt mocno nie uderzył, bo byliśmy zbyt zacofani ?

Jedno jest pewne, największą tragedią nie będzie wygrana PISu w kolejnych wyborach, ale powrót PO do władzy. W tym kraju nigdy się nic nie zmieni, dopóki 3/4 obywateli głosuje na ten sam czynnik szkodzący społeczeństwu od lat.

Ja nie bronie PiS,
  • Odpowiedz
@lewoprawo: no nie, Duda jest jedynym sensownym kandydatem.

No bo nie powiesz że ta babka z PO to jakaś opcja ? Albo ktokolwiek z tej "prawicy" xd

Jako tako sensownie prezentuje się jedynie Biedroń. Przynajmniej lewacka Europa byłoby Happy ( ͡° ͜ʖ ͡°) No ale wiadomo, w Polandii takie rzeczy nie przejdą.
  • Odpowiedz
@JanuszKrzywonos: Ja też nie rozumiem jak można nie głosować - ee bo nie ma na kogo,a później cisnąć jaki to PiS zły i jak nas okrada. To nie do Ciebie, ale poznałem kilku takich ludzi. Plus jest taki, że część z nich w końcu ma zamiar iśc na wybory prezydenckie.
  • Odpowiedz
@Kotniepies: Niestety obecnie jesteśmy w takiej sytuacji, że tu nawet nie chodzi o indywidualne umiejętności przyszłego prezydenta. Chodzi o to, żeby był niezależny od PIS i nie podpisywał każdej ich ustawy. PIS zwyczajnie nie dba o interes Polaków, tylko o swój własny interes. Obecnie zajmują się całkowitym upartyjnieniem sądownictwa, tak by nie musieli obawiać się żadnej odpowiedzialności karnej za to, co zrobią z tym krajem.
Dzieje się tak od dawna, a
  • Odpowiedz
@Kotniepies: Nie wiem, na ile interesujesz się polityką, ale chciałbym żebyś miał jedną rzecz na uwadze. To, co piszesz, zalatuje mi tzw. symetryzmem. Symetryzm to subtelny pogląd rozsiewany przez internetowe trolle i propagandę PIS, że poprzednicy robili to samo. Za PO było tak samo. To co robi PIS z sądownictwem czy z TVP to to samo, co robili inni. PIS ma do Konstytucji takie samo podejście jak i tamci. Wcześniej
  • Odpowiedz
@lewoprawo: dlatego zaznaczam że nie bronie PiS, ale uważam że PO to też niezbyt właściwy wybór, a słupki pokazują jasno do czego to doprowadzi

Powrót Saurona

No ale tak działa demokracja. Trzeba się z tym pogodzić
  • Odpowiedz
No ale tak działa demokracja.


@Kotniepies: Czy w demokracji rządzi mniejszość? Bo przypominam, że większość Polaków zagłosowała nie na PIS. Mają mniej, niż 50%.
Zdobyli większość, ale sejmową. A to nie jest o samo, co większość w ogóle. Większość sejmowa jest ściśle ograniczona ramami konstytucyjnymi i sądownictwem. PIS natomiast te ograniczenia łamie i o to idzie cały spor. Zwyczajnie nie mają demokratycznego prawa robić tego, co robią.
  • Odpowiedz
  • 1
@ediz4 oczywiście że droga wolna. Ja nie mówię że mi się nie powodzi tutaj tylko o tym, że rząd #!$%@? nasz kraj od środka, a jeśli Ty myślisz że choćby inflacja czy rosnące podatki Cię nie sięgną, bo jesteś człowiekiem sukcesu to powodzenia
  • Odpowiedz
@JanuszKrzywonos: inflacja to rzecz naturalna wszędzie - jeśli z powodu inflacji uciekasz i myślisz że tam gdzie pojedziesz jej nie będzie to nie mam słów. A podatków wyższych nie odczułem. Zastanów się czy nie siedzisz w jakimś kokonie negatywnych informacji z powodu poglądów politycznych.
  • Odpowiedz