Wpis z mikrobloga

Na ten moment mam ze starego pc zrobiony serwer SMB na ubuntu w którym przechowuje filmy i oglądam je na kodi w tv boxie z coreelec podłączonym do wifi. Przy cięższych produkcjach typu filmy po 8-12GB kodi nie wyrabia i nie da się płynnie oglądać (buforuje się). Jest jakiś inny sposób żeby sobie z tym poradzić? Np przesyłanie samego obrazu z serwera? a nie pliku który jest odtwarzany? Czytałem trochę o DLNA ale nie wiem czy i jak to się da ustawić w moim przypadku. #kodi #ubuntu #kinodomowe #tvbox #dlna
  • 19
@mrooczilla: serwer jest po kablu, router nie obsługuje mi 5GHz

a żeby być bardziej dokładnym to serwer jest na płycie P5GC-MX/1333 z 4GB ramu i E6700

router to mikrotik hAP lite

a tvbox to mecool m8s pro W
@maniok: buferowanie to nie kwestia kodeka tylko zbyt małej rury do żródła z plikiem filmu.
Jeśli miałbyś problem z kodekiem to film by "klatkował" - szczególnie widoczne na jakiś bardziej dynamicznych scenach typu wybuchy itp...

Moim zdaniem problemem jest twoje wifi które nie jest w stanie wysłać odpowiednio szybko filmu:
a) sprawdź na kablu sieciowym albo zgraj na pendrive i zobacz czy film ci nadal tnie
Jeśli będzie ok to znaczy,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gchmurka: na ten moment stary pc jest tylko dyskiem sieciowym. On nie odtwarza nic tylko udostępnia Sambę po lanie do routera. Router przez wifi przesyła pliki na tvboxa. Na tvboxie mam coreelec na karcie sd (niestety wbudowane wifi na tym nie działa i mam dongla na USB) więc może to jest wąskim gardłem. Nie wiem jakie prędkości na tvboxie mam i jak to sprawdzić ale telefon w tym samym pomieszczeniu wg
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gchmurka: na Android TV z tego tvboxa miałem pikseloze przy tego typu filmach jak miałem na pendrive pliki, dlatego przeszedłem na coreelec. Mam jeszcze jeden repeater który się kurzy to spróbuję podłączyć go kablem do tvboxa i ustawić go na szafie żeby lepiej zbierał sygnał z routera. Wtedy będę wiedział czy to wifi w tvboxie jest problemem. Sam router nie ma za wiele zakłóceń bo to dom jednorodzinny i łapie mi
@maniok: 12GB do filmu 2 godzinnego wymaga ~15mbit - w pojedyńczych scenach pewnie więcej - nie masz przeciążonej sieci?
mam m8s pro+ i wifi w tym boxie w testach wyciąga 28mbit - https://androidpctv.com/review-mecool-m8s-pro-a-chinese-low-cost-tv-box-with-netflix-hd/ - not great, not terrible.

repeater podwaja ruch w sieci - nie dość że może nie rozwiązać problemu to może go jeszcze pogorszyć przy paru urządzeniach w Twojej sieci, ale jak problemem jest zasięg to powinno byc lepiej.
@maniok: kabel do repeatera niewiele zmieni - sam repeater działa tak że podwaja ruch w sieci, pomoże tylko jeśli jest problem z zasięgiem albo faktycznie dongle wifi jest *jowy. Nie bedzie podwajał jak go ustawisz w trybie ap client i zwyczajnie się połączysz tak do routera.

doczytałem:

niestety wbudowane wifi na tym nie działa i mam dongla na USB)


więc może być słabsze (czyt wolniejsze) niż wbudowane, zwłaszcza jak tylko 802.11b.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kodiwpigulce_pl: zainstaluje iperf z repozytorium, sprawdzę na wifi, potem na lanie, potem na lanie do repeatera i zobaczę jakie różnice. Dla mnie w sumie najważniejsze było w pierwszym kroku zlokalizowanie gdzie jest problem, czy to tvbox, czy serwer

Ale też nie wiem czy tu SMB nie jest problemem, może lepiej FTP spróbować jako protokół przesyłu?
@maniok: zgraj ten film jak mówiłem na pena i podłącz do boxa (najmniej roboty aby zrobić test czy to coś z boxem czy z siecią).

Jak będzie działało eleganco to masz problem w prędkości sieci.

Teraz pytanie czy lepiej kupić coś z 5GHz za 70zl czy jakiś szajsowaty repeter za 120 zł nowy?
Jeśli nie masz możliwości połączyć kablem (czasami po prostu się nie da) to ja bym kupił porządny używany
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gchmurka: no przecież pisałem że mam coreelec na karcie sd. Póki mi działa ten mikrotik to nie mam zamiaru wymieniać nic. W pierwszej kolejności muszę korzystać z tego co posiadam
@kodiwpigulce_pl: @alienv: @gchmurka:

WIFI USB DONGLE

maniok@Serwer ~ $ iperf3 -c 192.168.88.16 -p 5201 -ub 200M
Connecting to host 192.168.88.16, port 5201
[ 4] local 192.168.88.15 port 39076 connected to 192.168.88.16 port 5201
[ ID] Interval Transfer Bandwidth Total Datagrams
[ 4] 0.00-1.00 sec 10.0 MBytes 84.1 Mbits/sec 1284
[ 4] 1.00-2.00 sec 9.96 MBytes 83.6 Mbits/sec 1275
[ 4] 2.00-3.00 sec 10.3 MBytes 86.6 Mbits/sec 1322
[ 4]
@kodiwpigulce_pl: dobra już ogarnąłem. Dzięki za nakierowanie. Iperf3 się mocno przyczynił do znalezienia problemu. Mam teraz tak: TVbox z CoreElec jest podłączony lanem do extendera z wgranym OpenWRT na którym zrobiłem wifi bridge do routera. A z routera do serwera SMB jest kabel. teraz iperf3 między tvboxem a serwerem wskazuje 30-35Mbit/s
(dodatkowym problemem było to że miałem drugą sieć wifi dla supli na tym samym kanale ale go wyłączyłem w cholerę)
@kodiwpigulce_pl: Jednak dupa. niby ta przepustowość wg iperf3 jest na poziomie 30-35Mbit/s a i tak się buforuje przy szybkich scenach w 1080p. Już nie wiem o co cho. Może to wina karty microsd na której jest coreelec zainstalowany? bo to stara karta 2GB