Wpis z mikrobloga

Mirki jaka jest najlpsza #sztukiwalki żeby obić komuś pape na ulicy? Nie szukam afery ale jakby zdarzyła się jakaś sytuacja kiedy dojdzie do starcia z innym samcem w stadzie, żeby stanąć na wysokości zadania i chociaż się nie zbłaźnić ( ͡º ͜ʖ͡º)
#kravmaga i kopanie przeciwnika w jaja raczej odpada, bo to niezbyt honorowy sposób walki (pomijam aspekt samoobrony i sytuacji zagrożenia).
Co polecacie na zdobycie dominacji w stadzie #mma #kickboxing #muaythai #boks #ufc #ksw #karate czy jakieś inne #sportywalki ? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 35
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@non-serviam: to samo, muay thai to po prostu nazwa wywodząca się ze wschodu, a boks tajski to "ucywilizowana". Nie wgłębiając się oczywiście w szczegóły typu różne odmiany
  • Odpowiedz
@fortySeven: a no spoko, jakoś tak mi się wydawało, że jak dla mnie laika to jeden chu i wszyscy muay thai a ty nagle odpalasz tajski i mnie zmyliłeś ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dzięki za odpowiedź, pozdro ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
lepiej idź na siłownie, jak ktoś jest duży to budzi szacunek i nikt się z nim bić nie chce


@UFC_Jest_W_Dupie: niekoniecznie.. często chlory chcą się próbować z większym żeby podbić sobie ego i karynom zaimponować
  • Odpowiedz
@death070: wychodzisz z domu od komputera? Czy mieszkasz w brzózkach małych koło brzózek dużych? Nie wiesz, że różne sytuacje są w życiu spotykane? Jak ci żonę będą chcieli zgwałcić to też uciekniesz cipku, bo ci ząbków szkoda?
  • Odpowiedz
@non-serviam: Według mnie ludzie doradzający Ci mma/muay thai mylą się. Jeżeli nie masz jakichś większych ambicji sportowych tylko chcesz czuć się w miarę pewnie na ulicy to najlepszy jest boks. Umiejętności bokserskie są bardzo skondensowane, podstaw nauczysz się dużo szybciej niż jakbyś miał się jeszcze dodatkowo bawić w tarzanie po ziemi, kopanie czy jakieś kolana (łokci nie liczę bo bokserzy też nimi atakują). W zasadzie najprostrze akcje bokserskie nadają się
  • Odpowiedz
@jeremy-grancarno: ambicji nie raczej chodzi o trochę ruchu i sportu poza siłownią ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Boks to jakoś tak mnie wkurza, że nic poza łapami nie pracuje. Walki bokserskie troche trącą nudą ale przytulasy z mma są najniżej w hierarchii dla mnie ( )
  • Odpowiedz
@non-serviam: Nie ukrywam, że polecając boks, próbuję zachęcić Cię do uprawiania mojej ulubionej dyscypliny. Walki bokserskie też mnie nudziły zanim sam zacząłem trenować i też myślałem, że tam pracują tylko ręce. Wiadomo że praca rękoma jest tam bardzo dopieszczana, a na garde, bloki i balans jest kładziony taki nacisk, że jak kiedyś na ulicy zaatakował mnie jakiś podchmielonych koleś to w pewnym momencie zacząłem się zastanawiać czy on w ogóle
  • Odpowiedz
@jeremy-grancarno: zdaje sobie sprawę że każdy sport kryje w sobie więcej tajemnic nic widzimy siedząc przed tv ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale chyba faktyczne najkrótszym sposobem będziem #!$%@?ć Janusza i zrobić darmową wycieczkę po klubach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@non-serviam: MMA jest najlepsze*, ale też wymaga najwięcej treningu. Boks jest najbardziej prostacki i przez to najszybciej osiągniesz efekty.
Ale tak na prawdę nad każdą sztuką walki góruje strzelectwo.

* pomijając jakieś typowo wojskowe metody, którymi łatwo kogoś trwale okaleczyć
  • Odpowiedz