Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Hej Mirki, gdzie we Wrocławiu Fabrycznym mogę tanio i szybko wymienić olej silnikowy Renault? Nie jestem obeznany z tamtejszymi mechanikami a koleś obok mojego miejsca parkowania życzy sobie dwie stówki.

#wroclaw #auto #warsztat
  • 16
@dymaczdusz: Dwie stówki z olejem i filtrem to przecież normalna cena. Ja ostatnio zapłaciłem 253 zł, przy czym mam suva, więc oleju wchodzi pewnie trochę więcej niż do twojego Renault. Ja mogę baaardzo polecić warsztat typowo wymieniający olej, ale na Psim Polu, na Zaułku Rogozińskim. Wszystko od ręki, sprawnie i przyjemnie. Zawsze tam jeżdżę, choć też mi nie po drodze. Taki sam warsztat masz na Zaporoskiej, koło torów kolejowych, na górce
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tomcio_W: nie chce jeździć po całym Wrocławiu. Wiem że na nowym dworze jest sporo mechaników ale nie chce wpaść w jakieś szambo bo teraz jest zmienił bym olej ale chcę też rozrząd wymienić.
@dymaczdusz: Może w Gdyni są po prostu niższe ceny? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wrocław nigdy nie był zieloną wyspą jeśli chodzi o koszty życia ( ͡° ͜ʖ ͡°) W takim razie proponuję Ci wymienić olej samemu - tak będzie najtaniej (ʘʘ)

@MichalQ20 - myślę że to jednak nadal Psie Pole, ale to chyba nieistotne dla głównego wątku ;)
@Tomcio_W: Znajomi tam, wymieniają gdzieś na psim polu, no ale jechać ta specjalnie to mi się nie chce.
Samemu bym wymienił, kilka minut roboty ale pier... się z olejem mi się trochę nie chce.
A jeżeli chodzi o koszty życia, to OC w trójmieście jest najwyższe w Polsce. Jak bym miał blachy wrocławskie, to bym płacił przynajmniej 50zł mniej ( ͠° °)
@Tomcio_W ilość oleju w samochodzie zależy od konkretnego silnika, nie od rodzaju samochodu. Owszem kiedyś miało to związek, obecnie suvy potrafią mieć silniki 1.2l zatem nie jest to wyznacznik. Jest jeszcze opcja, że to wiesz i po prostu chciałeś się pochwalić, pokazać lepszym samochodem.
@ksiak: Nie, uznałem po prostu, że dużo jaśniejsze będzie uproszczenie wg schematu - duże auto = duży silnik. Ot, dla takiego laika jak ja, i dla takich, którymi jest pewnie większość z nas tutaj - bez wchodzenia w szczegóły dot. pojemności silnika i innych takich. I myślę że dużo osób tak to jednak na szczęście zrozumie. Choć nie twierdzę, że nie masz racji - też słyszałem o suvach z silnikiem 1.2.
@dymaczdusz: @ksiak: tak jak kolega pisał - zależy od auta. Do mojego wchodzi 6.2 litra, więc chcąc nie chcąc za sam olej trzeba wydać kupę siana. No chyba, że lejesz olej marki olej. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Rouksa: Kilka lat temu, olej jakoś mi uciekł? był poniżej minimum, więc kupiłem jakiś Tescowy olej 10w40 i dolałem aby nie zatrzeć. Jak pokazałem mechanikowi co wlałem, to mnie #!$%@?ł od idiotów.
Ale olej nadal mam w samochodzie w razie w ( ͡° ͜ʖ ͡°).
będzie uproszczenie wg schematu - duże auto = duży silnik. Ot, dla takiego laika jak ja, i dla takich, którymi jest pewnie większość z nas tutaj - bez wchodzenia w szczegóły dot. pojemności silnika i innych takich. I myślę że dużo osób tak to jednak na szczęście zrozumie.


@Tomcio_W: niestety obecnie jest to krzywdzące w tym sensie, że zakłamuje rzeczywistość. Dla przykładu, najpopularniejszy SUV, Nissan Qashqai, silniki benzynowe 1.3 litra maks,