Wpis z mikrobloga

Dzieeeń dobry Mirko!

Dzisiaj propozycja obiadowa, bo jakoś dawno nie było. Szybko obsmażona polędwiczka na kremowym, śmietanowym sosie i moja ulubiona wersja kalarepy.

Polędwiczka wieprzowa z sosem z suszonymi pomidorami

Na 2 duże porcje:
400g polędwiczki wieprzowej
120g suszonych pomidorow
1 średnia cebulka (100g)
2 ząbki czosnku
150ml śmietanki 36%
30g masła klarowanego
20g oliwy z pod suszonych pomidorów

Polędwiczkę pokroić w centymetrowe plastry, oprószyć solą i pieprzem z każdej strony.

Na oliwie zeszklić cebulę posiekaną w drobną kostkę, dodać suszone pomidory pokrojone w paseczki i posiekany czosnek. Zalać śmietanką i chwilę redukować. Doprawić solą i pieprzem.

Rozgrzać masło klarowane, smażyć plastry polędwiczki z obydwu stron na złoty kolor. Nie za długo!

Podawać plastry polędwiczek na sosie, z dowolnym warzywnym dodatkiem.
U mnie tym razem maślano-koperkowa kalarepka. Ale rukola z winegretem też świetnie się sprawdzi!

MAKRO : 1696kcal 95B 130T 40W
Porcja [1/2]: 848kcal 47B 65T 20W

Przepis na kalarepę tu:
https://ziemniakizostaw.pl/maslano-koperkowa-kalarepa/

Zapraszam również na instagrama ziemniakizostaw
I bloga ziemniakizostaw
Miłego dnia ()

#keto #gotujzwykopem #ziemniakizostaw
c.....i - Dzieeeń dobry Mirko!

Dzisiaj propozycja obiadowa, bo jakoś dawno nie było....

źródło: comment_1581923740WRbOpKzdvW9ojUE3XPOfNh.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • 2
@nathaliekill jem 1-2 posiłki dziennie więc to i tak całkiem niewiele. Ćwiczę 3x w tygodniu chociaż dzisiaj zaczynam sezon rowerowy więc będzie więcej.
@Moon_Dancer zależy od mięsa tak na prawdę, jedyne gdzie stosuje zasadę żeby solić po to steki i wątróbka. Poledwiczce krzywdy nie robi przyprawienie bezpośrednio przed o ile jej nie przesmażysz a jak przesmażysz to tak czy tak będzie słaba :D
  • Odpowiedz
@chixi Ostatnio niebieski zrobił dla mnie to to dobre z surowa kaczką Tataki czy jakoś tak. Bardzo dobre, pyszne wręcz dziękuję Pani chixi. Mąż tu czyta a ja jem dobre rzeczy ;D
  • Odpowiedz
  • 0
@dr_Batman dzięki za miłe słówko, cieszę się że smakowało pani dr wygryw :D

@HansLanda88 ja za owocami to tak średnio szczerze mówiąc, lubię połączenie mięsa z wiśniami albo suszonymi śliwkami ale to kupa cukru i węgli

@FLAC no gdzie tam, jak się można najeść ~1000kcal licząc dodatki ^^
  • Odpowiedz
@chixi: wygląda smacznie, kalorii niby też sporo, ale faktycznie.. jeśli ten talerz nie jest jakiś mega ogromny, to porcja na zbyt wielką się nie wydaje xD

  • Odpowiedz