Wpis z mikrobloga

@sowiq: No i klops, faktycznie z rozpędu zabrakło mi tam nie. Generalnie ciężka sprawa. Wychodzi na to, że wbrew temu co twierdzi wiceminister wymagałoby to doprecyzowania. Dodam, że w tej formie co zostało zaprezentowane w artykule przy wyznaczonym pasie jest to bardzo słaba interpretacja (pojawia się wtedy chociażby wymóg jazdy z włączonym lewym kierunkiem na rondzie a tutaj ministerstwo stoi na stanowisku, że nie trzeba - pośrednio przecząc samo sobie (
pojawia się wtedy chociażby wymóg jazdy z włączonym lewym kierunkiem na rondzie a tutaj ministerstwo stoi na stanowisku, że nie trzeba - pośrednio przecząc samo sobie


@JaszczompPolownik: otóż to! Przecież jadąc rondem zmieniasz kierunek jazdy praktycznie cały czas :)

a jakie są znaki? Jeśli znaki nic nie mówią (bo pewnie wcześniej był znak D-1) to nie włączam.


@hitherto: Proszę - kilka metrów wcześniej. Według Ministerstwa, jadąc za czerwonym autem powinieneś
Pobierz sowiq - > pojawia się wtedy chociażby wymóg jazdy z włączonym lewym kierunkiem na ron...
źródło: comment_1581936655bmDdbeM6hIxpMb802491qW.jpg
@crassman22 nie słuchaj tych dzbanow. Egzaminator pewnie jest dzbanem i będzie chciał kierunku jeśli jedziesz w lewo, co jest błędem bo kierunek ten nie jest wymagany. I to co napisał @czach to masz tam jasno określone, że jest to zdaniem wiceministra, a nie faktycznym stanem.

http://mrerdek1.blogspot.com/2015/08/41-kierunek-jazdy-i-jego-zmiana.html?m=1

Tu masz bardzo dobrze opisane wszystko, zwłaszcza, że np. inaczej interpretuje się drogi wielopasmowe z pierwszeństwem (Jadąc drogą układu podstawowego bez zamiaru jej opuszczenia lub zawrócenia
Pobierz m.....k - @crassman22 nie słuchaj tych dzbanow. Egzaminator pewnie jest dzbanem i będ...
źródło: comment_1581936788AVTnbwrN52ig9ZOlg0rX2K.jpg
@wladca_morii: Nie wiem dlaczego. W tym przypadku użycie bądź nie użycie nie kierunku dla bezpieczeństwa na drodze nie ma najmniejszego znaczenie, a sytuacja jest na tyle abstrakcyjna, że przynajmniej 30% komentarzy uważa, że nie trzeba. Ja od początku uważam, że trzeba ale w przypadku ewentualnej potyczki z policją da się tutaj powołać na nieprecyzyjność przepisów.
@TAKATA_ lol ale ja tu mówię o jeździe główna drogą, jak się zjeżdża na podporządkowana, to wiadomo, że kierunek się daje, ale jak jadę główną drogą to mogę, ale nie muszę dawać kierunku, czytaj ze zrozumieniem chłopie i nie wyzywaj, bo nie jesteś wśród kolegów z podwórka