Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@crassman22: jak zdajesz egzamin to trzeba, jak już zdasz to możesz robić co chcesz.
Lepiej też włączać bo osoba, która jedzie za tobą albo z podporządkowanej grzebie akurat w telefonie i być może mrugajaca lampka rzuci mu się w oczy i się w ciebie nie #!$%@?.
Polecam taki styl życia.
  • Odpowiedz
@sowiq ja pierdzielę, ale masz ZNAK który mówi o tym że to jest skrzyżowanie. Nieważne jak "wygląda" droga, ważne co mówią znaki. Jak nie ma znaku to znaczy że to nie jest skrzyżowanie i nie włączasz.
  • Odpowiedz
@hitherto: a teraz wyobraź sobie, że w sytuacji wrzuconej przez @mietek79 wyjeżdżasz z prawej strony z podporządkowanej i lecisz w prawo. Od lewej, główną, jedzie inny Mirek i cyk, kierunek w prawo, bo zmienia kierunek jazdy, cały czas jadąc główną. Ty wyjeżdżasz, bo on skręca i co?( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@hitherto: no dlatego pytam. Masz znak, który mówi, że to jest skrzyżowanie. Czy na takim skrzyżowaniu, jadąc drogą z pierwszeństwem, włączasz kierunkowskaz? Bo ja przyznam, że nie widziałem tam ani razu czegoś podobnego i nawet do głowy by mi nie przyszło włączyć tam kierunkowskazu, bo narobiłbym tylko zamieszania.

Masz inny przykład. Oznakowanie takie samo jak wcześniej. Jedziesz prosto (no, delikatnie w lewo) za czerwonym autem. Włączasz tam lewy kierunkowskaz?
sowiq - @hitherto: no dlatego pytam. Masz znak, który mówi, że to jest skrzyżowanie. ...

źródło: comment_1581931721FrutczpuVvHCOZeDQ3NzRr.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@crassman22: czy za wrzucenie kierunku w sytuacji w której nie jest to wymagane grozi smierc? Nie. Jeśli zastanawiasz sie czy wrzucic kierunek czy tez nie to go wrzuc.zawsze ti wiecej info dla innych.
  • Odpowiedz
@crassman22:

Kierujący pojazdem jest obowiązany zawczasu i wyraźnie sygnalizować zamiar zmiany kierunku jazdy lub pasa ruchu


Tylko w tych dwóch przypadkach używamy kierunku. Jeżeli więc na tym skrzyżowaniu pas jest wyraźnie wyznaczony dla drogi z pierwszeństwem to wtedy nie wrzucam (bo przypominam na wyznaczonym pasie nie dochodzi do zmiany kierunku jazdy - nieważne jak kręta jest droga w rzeczywistości). Także odpowiedź na twoje pytanie to: to zależy bo nie widzę jak
  • Odpowiedz
bo przypominam na wyznaczonym pasie nie dochodzi do zmiany kierunku jazdy


@JaszczompPolownik: możesz podrzucić jakieś źródło, które definiuje czym według prawa jest zmiana kierunku jazdy? Bo PoRD używa terminu "zmiana kierunku jazdy", ale go nie precyzuje
  • Odpowiedz
@sowiq: Nie ma takiej definicji. Jest coś tam w konwencji wiedeńskiej ale też mglisto. Natomiast jest powiedziane czym jest pas ruchu a w związku z tym, skoro w cytowanym przepisie te przypadki są wyraźnie rozdzielone to nie może być mowy o tym, że kontynuując jazdę swoim pasem zmieniasz kierunek.
  • Odpowiedz