Wpis z mikrobloga

Mozna zamrozic surowy ryz? Mol jakos mi sie tam dostal a nje mam zamiaru #!$%@? ponad 3,5kg drogiego ryzu ( ͡° ʖ̯ ͡°) mrozic chce zeby zabic jaja mola, jutro odmroze i do sloika z lisciem laurowym #dieta #mikrokoksy #pytanie
  • 22
  • Odpowiedz
@KTMZ: nie zamrażaj, pamiętaj że owady to dobre źródło białka ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

A tak serio to na pewno możesz zamrozić, tylko nie wiem czy nadal chciałbym jeść ryż w którym coś mieszkało.
  • Odpowiedz
@kRpt: wejdz do kibla w nocy, zaloze sie ze madz rybiki :) Na #!$%@? to wypierdslac jak byl 1mol w kokonie, jak ew kilka jaj ske wymrozi to ryz bedzie zdatny, w swoim tez pewnie masz jaja tyle, ze nie wyklute, myslisz, ze na magazynie badaja ziarno po ziarnie? xD
  • Odpowiedz
@KTMZ: nie wiem ile to jest drogi, ale nawet jeśli 10zł/kg to chyba bym nie ryzykował zalęgnięcia się moli spożywczych w domu za 35zł. Podobno ciężko to wyplenić.
  • Odpowiedz
@brtk122: mialem juz, wyplenilem, nie wiem skad ten sie wzial.. A ryzu mi szkoda bo obecnje mnie nie stac na nowy, czysty na oko to zamroze, dolne warstwy nieruszone, wezme przed kazdym tym wyplucze na sitku i git
  • Odpowiedz
@KTMZ: raz w zyciu mialem robala i to było w kaszy mannie. Nie wiem skąd się tam wziął, bo manna była w metalowej puszce. Wsypałem manne prosto do tej puszki, więc to musiało być już w opakowaniu.
  • Odpowiedz
@kRpt: No tak bo to juz w magazynach idzie, ile razy ze zwyklego sklepu mialem mole po kilku dniach w ryzu w torbach.. dlatego nke panikuje i nie wywale tyle tyxu bo byl doslownie JEDEN mol gdzie na magazynach watpie by ani jedneho nke bylo
  • Odpowiedz
@helga-von-klusken: No wlasnie przegladam na talerzu i nic nie maz wsypuje do worka i mroze, jak znajde larwe tk idzie do smieci :/ mala pajeczynka jedynie byla i on pod zipem ususzony taki
  • Odpowiedz
@KTMZ ja też miałem robale - larwy w mące i bułce tartej. Każdy radził #!$%@?ć wszystko, ale ja zostawiłem ryż i kasze. #!$%@?, nie ma u mnie marnowania jedzenia xd
  • Odpowiedz
@matiimakaka: to ja #!$%@? wszystko nawet makaromy kupione 2 dni wczesniej, matka jak sie darla doslownie ryczac, ale spokoj od moli byl, ryz kupiony 2dni wczesniej dLem do lodowki.. po ponad tyg zrobila sobie i ojcu, ten zjadl z larwami, ta prawie tez ale zauwazylem xD
  • Odpowiedz