Wpis z mikrobloga

@Recydywa kupiłem na początek jakiś wosk do polerowania ale jest średni, nie nadaje połysku, dzisiaj kupiłem jakąś pastę i w poniedziałek sprawdzę czy daje lepszy efekt :) na jakim papierze kończysz szlifowanie? 2000? I czym polerujesz? Filcem?
Naprawdę świetnie wyszedł ten naszyjnik. Ja właśnie w zeszły poniedziałek po pracy zacząłem się wkręcać w temat. Świetna sprawa jako dodatkowe hobby
@x0dart0x szlifuje wstępnie do gradacji powiedzmy 180, potem papier 600 ręcznie lub na maszynie, potem 2000 I reszta to już zielony(średni) pad, pasta 3m ta najbardziej agresywna, na koniec żółty (miekki) pad I mleczko do usuwania hologramów, czyli bardzo delikatne. Na koniec wszystko wycieram mikrofibrą I nakładam kilka warstw twardego wosku carnauba polerując szmatką między warstwami. Powodzenia mirku, w razie wątpliwości pytaj, ja już zęby na tym zjadłem;)
I jeżeli chodzi o
@x0dart0x troche od znajomych budowlańców resztki materiału I z ogłoszeń ludzi którzy oddają stare meble na przykład, tutaj potrzeba trochę doświadczenia na własnych błędach żeby rozpoznać co jest litym drewnem A co jakąś świetnie wykonanym fejkiem :P. To ciągle improwizacja. Oczywiście przy jakichś konstrukcjach czasem trzeba po prostu odwiedzić sklep. Czasem też chodzę po pchlich targach i poluję na różne stare przedmioty z egzotycznych gatunków. Czasem za grosze kupisz tam np zniszczoną