Wpis z mikrobloga

Potrzebuję pomocy z #ipad #apple #ios

Czy jest jakiś sensowny sposób, żeby móc oglądać filmy z lokalnie zapisanych plików?
Mam szkolenia, które chciałbym zrobić offline. Początkowo wrzucone były na Onedrive, potem dorzuciłem jeszcze na chmurę Mega. Obie chmury dodane do moich lokalizacji, więc mogę je swobodnie przeglądać.

Problem w tym, że filmy się nie odpalają. Gdy próbuję je włączyć przez chwilę się pobierają, a potem naj na obrazku.

Co ciekawe próbowałem też przerzucić je z PC przez iTunes, jakimś cudem udało mi się wrzucić jeden film. Trafił do folderu ze zdjęciami i stamtąd się odpala. Przy czym trzymanie filmów razem ze zdjęciami nie do końca mi się podoba. Szkolenie podzielone jest na sekcje, każda w osobnym katalogu, więc mam porządek. Wrzucanie wszystkiego do jednego worka mi nie odpowiada.
Próbowałem też przekopiować cały katalog z chmury na lokalny storage. Ten sam problem - filmy się nie odpalają.

Wrzuciłem katalog na icloud, przywróciłem tableta to ustawień fabrycznych. Bezpośrednio z icloud też nie działa.

Format to mpeg4.
Pobierz tegie - Potrzebuję pomocy z #ipad #apple #ios

Czy jest jakiś sensowny sposób, żeby m...
źródło: comment_15817538789nlDX0Trxtc5mSsotMal0O.jpg
  • 45
@tegie: Aloha Browser ma opcje pobierania danych na pamięć urządzenia z iOS. Obsługuje filmy, zdjęcia, mp3 i pdf na pewno. Aby pobrać przy użyciu tej przeglądarki film na urządzenie odpal na pełnym ekranie i pojawi się ikonka „pobierz”.
@tegie: hmm jeszcze nie trafiłem, żeby mi jakiś plik nie działał :D Widzę, że nie wszystkie opcje mp4 czyta
Np.:

iPads supports MP4 encoded with H.264/MPEG-4 with AAC-LC audio while MP4 video can be encoded with H.263, H.264/AVC, H.265/HEVC, XviD, MPEG-4, etc. So H.265 MP4, Xvid MP4 and other MP4 with iPads unsupported codec won’t be played on iPads. Even H.264/MPEG-4 MP4 with non-AAC audio can’t be streamed well on iPad.
@Strus ciężko powiedzieć. Po prostu wrzucę je na chmurę, która ma możliwość pobierania offline (nie mogę ciągle tego znaleźć na Mega, choć podobno opcja jest..) i będę z tym żył.
Dziwi mnie tylko ten format, bo windowsi Android sobie z nim radzą.
@Masterczulki mógłbyś mi udostępnić ten sam film z innego źródła (gdy sam klikam w link to odpala się Mega). Zobaczę czy u mnie w tą stronę zadziała.

BTW. Nie znam ios tak dobrze, ale dla mnie wchodzenie przez apke Zdjęcia brzmi kosmicznie ( ͡º ͜ʖ͡º) nie ma dostępu do plików z poziomu natywnego menadżera (Pliki - >na moim iPadzie - > własny katalog..)?
Tym bardziej że całe
@Masterczulki moja po cichu też ręce zaciera, bo im częściej narzekam na ipada, tym większa szansa, że jej go oddam. Ona akurat od iOS od 2-3 telefonów wstecz, choć też nie widziała jak pomóc ( ͡° ͜ʖ ͡°)