Wpis z mikrobloga

  • 4
Potrzebuję pomocy z #ipad #apple #ios

Czy jest jakiś sensowny sposób, żeby móc oglądać filmy z lokalnie zapisanych plików?
Mam szkolenia, które chciałbym zrobić offline. Początkowo wrzucone były na Onedrive, potem dorzuciłem jeszcze na chmurę Mega. Obie chmury dodane do moich lokalizacji, więc mogę je swobodnie przeglądać.

Problem w tym, że filmy się nie odpalają. Gdy próbuję je włączyć przez chwilę się pobierają, a potem naj na obrazku.

Co ciekawe próbowałem też przerzucić je z PC przez iTunes, jakimś cudem udało mi się wrzucić jeden film. Trafił do folderu ze zdjęciami i stamtąd się odpala. Przy czym trzymanie filmów razem ze zdjęciami nie do końca mi się podoba. Szkolenie podzielone jest na sekcje, każda w osobnym katalogu, więc mam porządek. Wrzucanie wszystkiego do jednego worka mi nie odpowiada.
Próbowałem też przekopiować cały katalog z chmury na lokalny storage. Ten sam problem - filmy się nie odpalają.

Wrzuciłem katalog na icloud, przywróciłem tableta to ustawień fabrycznych. Bezpośrednio z icloud też nie działa.

Format to mpeg4.
tegie - Potrzebuję pomocy z #ipad #apple #ios

Czy jest jakiś sensowny sposób, żeby m...

źródło: comment_15817538789nlDX0Trxtc5mSsotMal0O.jpg

Pobierz
  • 45
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Insiders czy będę mógł tam odtworzyć strukturę katalogów czy wszystko będzie w jednym worku?
Pozastaje pytanie czemu nie działa bezpośrednio z clouda (icloud, Onedrive, mega... żaden...).
O ile niektóre rzeczy lubie mieć lokalnie offline, to jednak korzystanie z chmury musi działać
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@tegie: Kup sobie byle gówno z androidem, zainstaluj mx Player i będziesz mógł robić z filmami co tylko chcesz.

Za każdym razem zaskakuje mnie jak ludzie mogą płacić tysiące monet za sprzęt japka, który sprawia tak trywialne problemy, że na androidzie nigdy bym o nich nie pomyślał ()
  • Odpowiedz
@tegie: a próbowałeś je otworzyć przez przeglądarkę? w sensie zalogować się na webie do clouda a nie przez ich aplikacje
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
@tegie: Nie po co się trudzić, jak pakujesz na yt jako prywatne i masz z kazdego miejsca na świecie dostęp.
O ile nie jest to jakieś podlasie czy inna dziura bez internetu, to najwygodniejsze rozwiązanie.
Appla pod yym względem hejtują ludzie, którzy wciąż siedzą w epoce

DANCE_2000_MEGAMIX_ytdownloader.pl.mp3
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@tellet tak, tylko mam wersję bez lte, więc muszę udostępniać neta z telefonu lub szukać wifi. Poza tym filmy zajmują stosunkowo dużo (szkolenie ma 3GB), a póki co nie mam nielimitowanego pakietu GB.

Trzymanie w chmurze jest wygodne, ale potrzebuje alternatywy. Tak jak w Netflixie przed podróżą pobieram filmy do obejrzenia offline.

Stan na chwilę obecną - filmy bezpośrednio z Mega działają. To samo wrzucone na icloud nie działa. Przy czym
tegie - @tellet tak, tylko mam wersję bez lte, więc muszę udostępniać neta z telefonu...

źródło: comment_1581757266UrDldrYz3Vm6rhkpbvhUPK.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@tegie: instalujesz VLC na ipadzie, musi być połączony do tego samego wifi co komputer. na komputerze odpalasz adres ip ipada i w przegladarce wyskakuje strona VLC na ktora kopiujesz pliki. po zgraniu mozesz je odwtarzac na ipadzie.

system ipada to gowno, mam go sam (ipad air) i mysle czy nie zmienic na androida albo sprzedac to w #!$%@?
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@zeek czy to rozwiązanie pozwala tworzyć strukturę katalogów lub kopiować całe katalogi wraz z podkatalogami? Wrzucenie wszystkiego do jednego folderu nie rozwiązuje problemu.

Też mam iPad air i o ile wizualnie go lubię, jakość obrazu jest bardzo miła dla oka, tak niestety cały czas odbijam się od ściany na prostych rzeczach. Winę zwalam na nieznajomość systemu (to moje pierwsze jabłko), ale niestety cierpliwość powoli się kończy.
  • Odpowiedz
@tegie: każda chumra pozwala na trzymanie plików lokalnie/offline. Korzystam z OneDrive jak i Box i da się uruchomić filmy bez neta uprzednio je pobierając na urządzenie.
  • Odpowiedz
@tegie: mpeg-4 to kontener, nie format. Widocznie film nim opakowany jest w formacie, którego iPad fabrycznie nie obsługuje.
  • Odpowiedz
@Tytanowy_Lucjan: czym się różni brak możliwości odtworzenia filmu bez MX Playera na Androidzie od braku możliwości odtworzenia filmu bez VLC na iOS?

Różnica jest taka, ze na Androidzie nikt się nie spodziewa, ze coś będzie działać od strzału, wiec od razu szuka apki, a jak na iOS coś nie działa to użytkownik w to nie wierzy, bo tak rzadko go to dotyka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Strus filmy mają format mp4. Co ciekawe, gdy odpalam filmy z aplikacji Mega, to filmy działają. Gdy wchodzę do nich przez Pliki i jako lokalizacja wskazuję chumre Mega, to filmy nie działają.

Załóżmy, że ipad natywnie nie obsługuje formatu. Wgrywam apke, np. vlc. Naprawdę nie ma opcji, żeby odpalić w niej pliki, które już mialem lokalnie na iPadzie? Muszę je wrzucać specjalnie przez iTunes/http bezposrednio do VLC?
Czyli np. pobierając coś
  • Odpowiedz
Co ciekawe, gdy odpalam filmy z aplikacji Mega, to filmy działają. Gdy wchodzę do nich przez Pliki i jako lokalizacja wskazuję chumre Mega, to filmy nie działają.

@tegie: To logiczne, apka Mega ma zaimplementowane odtwarzanie danego formatu, natywna apka Pliki nie.

Czyli np. pobierając coś z chmury nie mogę tego odtworzyć bezpośrednio, tylko muszę stawać na głowie, żeby wrzucić plik do apki?

Wejdź w apkę "Pliki", przytrzymaj palec na danym
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Strus próbowałem w ten sposób. Filmik się ładuje i po sekundzie wraca do głównego okna vlc. Biblioteka mediów jest pusta i nie ma nawet śladu i filmie
  • Odpowiedz