Wpis z mikrobloga

Czołem motomirki! Sezon tuż tuż i powoli rozglądam się za nowym garnkiem. Jeżdżę na nakedzie, zarówno po mieście jak i w dalsze trasy (w zeszłym roku Albania, w tym - Włochy). Szukam jakiegoś sport-turystyka, czegoś z dobrą skorupą, pinlockiem i blendą, przygotowanego pod intercom. Plus za awaryjne wyjmowanie boczków. Póki co na prowadzenie wysuwa się HJC RPHA 70 i SHOEI GT-Air. Od razu powiem, że jeszcze żadnego z nich nie mierzyłem - w weekend zamierzam podskoczyć do sklepu i zbadać je na żywo. Może ktoś miał z nimi styczność, albo stał ostatnio przed podobnym dylematem i mógłby podpowiedzieć na co się zdecydować :)

#motocykle #motomirko
  • 10
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@screwdriver: ja mierzyłem rpha i leżał dobrze, ale zdecydowałem się na fg st z uwagi na budżet. Mam do niego deczko zła głowę, ale się ubilo i jeździ się spoko.
@screwdriver: ja mierzyłem rpha i leżał dobrze, ale zdecydowałem się na fg st


@Bachal: FG-ST już wycofali, na ten rok jest nowość F70, też włókno szklane, myślę że może być fajną i tańszą alternatywą dla kasków wymienionych przez OP.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@screwdriver: ostatnio kupiłem na nakeda Shark Spartan Carbon i jest spoko. Przeskok z taniego HJC, więc pewnie wszytko by zrobiło robotę xD ale wydaje się że spełnia twoje wymagania
@screwdriver: mam rpha70

Co chcesz wiedziec?
Kask solidny z pinlockiem i dosc mocno wyciszony.. mi na glowie lezy elegancko ..
Jedyne co moglbym sie przyczepic to moze wielka skorupa jak na rozmiar M ale to moze byc suptelne odczucie bo jestem malej postury 176cm.

Mam RPHA 70 GRANDAL RED
@xspeditor: ogolnie to tak ....

Ale tez mam zamiar dokupic ciemna szybke ... wymienic ja to 5 sek. a na latanie w kolo komina w sloneczny dzien zawsze bedzie lepiej jak z blenda

Wolałbym fotochrom jak w Bellach ale chyba w hjc niedostepne