Wpis z mikrobloga

Znalazłem jeszcze coś takiego używanego:
- 4 silniki RS2205 230 0 KV
- Nowa rama iFlight iX5 V3 210mm True X FPV
- ESC Little bee opto PRO 20A 4szt.
- PDB matek
- FC SP racing F3
- RC z serii D8 FRsky
- VTX Eachine TS5828S 600mV
- Kamerka HS 1177 700 TVI.
- FlySky A6B
- Pagoda 2
Dodatkowo w zestawie
- Rama QAV 210mm
- Nowa aparatura FlySky
@CHESTERRROOO: bez googli to nie tym sie nie lata, kup sobie te najtansze co koledzy wskazywali i bedzie git plus radio qx7 ladowarke i baterie ze 4 to minimalnie na jednej z 8 minut latania.
S6 oznacza ze bateria ma 6 polaczonych ogniw co daje wiessza moc i jest szybszy
@CHESTERRROOO: dronami tego typu nie lata się bez gogli. Ja też myślałem że takim tak polatam. Po kilku kraksach zrezygnowałem i czekam aż dokompletuje swojego o VTX i kamerkę. Zacznij od kupna jakiegoś Taranisa i od symulatora (liftoff albo velocidrone). Bo jak nie masz doświadczenia to po pierwszym odpaleniu czeka Cię kubeł zimnej wody na głowę.
@CHESTERRROOO: to coś używane co znalazłeś to gorsze gówno od x220 ;) Mam tego Novice II na sprzedaż, nówke, chcesz?
6S to na początek słaby pomysł. To odleci zanim pomyślisz, a baterie są droższe. Jeśli chodzi o baterie pod 4S to polecam CNHL MiniStar 4S 1500mAh 120/240C (im więcej C tym więcej prądu potrafią dać).
@CHESTERRROOO: mam wersje z dwiema, jak jesteś ze stolicy to mogę pokazać co i jak.
Jeśli chodzi o Nazgula to wersja 4S od 6S różni się silnikami i to właściwie wszystko. Możesz je wymienić w dowolnej chwili. Ale tak na serio - nie ma co się pchać w 6S, u nas na spocie prawie wszyscy latają na 4S. Ja latam półtora sezonu i 6S mam tylko w 7", ale to ze
@CHESTERRROOO: daj sobie na początek spokój z 6S, bo nie ogarniesz. Do niedawna 3S było standardem (na którym i tak trzeba było się jeszcze nauczyć latać) a 4S "dla wariatów"...
Trenuj na symulatorze, bo dron lata tak, jakbyś dostał pierwszy raz w życiu do kierowania coś co jest skrzyżowaniem bolidu formuły1 z wózkiem widłowym z tylnym skrętem. Tyle że w 3 wymiarach a nie na płaskim. Nie ma szans na rozsądne
@CHESTERRROOO: dron i aparatura ok, ładowarki nie mam, uzywam isdt. 4s to i tak na początek sporo, bez gogli to lepiej mikrusa, chociaz jak dojdzie wszystko za miesiąc to już cieplo się zrobi i lepiej mieć 5cali na dwór. W 1 kolejności apka i symulator, baterie 4s są tańsze, pamietaj o lutownicy bo będzie potrzebna ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@CHESTERRROOO: Ludzie nie przechodzą na 6S bo mają pełno sprzętu pod 4S i pakietów nagromadzonych przez lata, ale jak zaczynasz od zera to według mnie nie warto się pakować w 4S. Cały myk z 6S polega na tym, że stosuje się silniki z odpowiednio mniejszym kV, a większe napięcie sprawia, że wyjściowa moc drona jest taka sama jak na 4S ale przy mniejszym natężeniu prądu. W rezultacie dostajesz mniejsze spadki napięcia
@CHESTERRROOO: hej, ja tez wszedlem w drony jakis miesiac temu ;) zacznij od aparatury (Taranis jest fajny, juz mam) i od lotów na symulatorze. Potem kup sobie używkę 2 calówkę za 200-300zl i lataj tym po domu, gogle używki też jakieś 200-300zl.
Myślę, że po 2-3 miesiącach możesz myśleć o 5 calówce. Tak teoretycznie piszę imho, ale ja już nie wytrzymałem i zamówiłem Nazgula 4S, choć widząc jak lata i słysząc