Wpis z mikrobloga

@jurek-gagarin: To ostatnie czego bym się po nich spodziewał, zaraz po prawdomówności i rozumie.
@JestemMisiem: Jak ktoś ci daje takie zadanie do rozwiązania w ramach rekrutacji, podziękuj i powiedz, że to bardzo nieprofesjonalne z ich strony. Większość tych stronek, typu Codility czy inne cholerstwo, ma ukryte algorytmy sprawdzające, więc wywala ci się i nie wiesz czemu, wyniki tych sprawdzeń potrafią być niedeterministyczne a samo kodowanie w jakimś durnym
  • Odpowiedz
@secret_passenger: Ale też nie oszukujmy się, że jeżeli idziesz do pracy w której wytwarzasz specjalistyczny soft, z potężnymi algorytmami (w rozumieniu matematycznym/przetwarzania specjalistycznych danych) pod spodem, raczej masz np skończoną matematykę na studiach (często nawet doktora, bo takich chętnie biorą do takich zadań) i rekrutacja nie jest raczej prowadzona przez jakieś syfne web UI.
  • Odpowiedz
@autremonde: @secret_passenger: wiem że jest dużo stronek, dużo mi też wyskoczyło w wyszukiwarce, ale chciałam coś sprawdzonego. Sama zresztą robiłam wcześniej na code wars, ale chciałam jeszcze poszukać alternatyw.
Leetcode wygląda fajnie bo też są tam mini kursy, może od tego powinnam zacząć.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@LolsLols: rekrutacja jest czasem lepsza a czasem gorsza. ustawienie całego procesu to nie jest prosta sprawa i trwa sporo czasu. jeśli odpowiada za to tylko HR to jest od razu droga do nikąd. tutaj trzeba zaangażować technicznych seniorów i dać im czas na to by przemyśleli jak to ma wyglądać. i trudno oczekiwać że już na początku ten proces będzie bez wad (pisze to z perspektywy kogoś kto dużo rekrutował i ustawiał takie procesy).

ja akurat tez nie lubię kodowania w webowych IDE (choć są wyjątki - tzn. takie produkty, które faktycznie sensownie działają).

@JestemMisiem: chyba źle zrozumiałem - miałem wrażenie że szukasz jakiejś konkretnej, ale nie
  • Odpowiedz
@JestemMisiem: Firmy chyba najczęściej każą robić zadania na codility, więc warto porobić tam parę zadań chociażby po to, żeby zapoznać się z samą stroną i nie zastanawiać się podczas rekrutacji jak przetestować rozwiązanie, a jak wysłać. Do ćwiczeń polecam leetcode, ale polecam po prostu przejrzeć różne strony i wybrać tę, która tobie będzie najbardziej odpowiadała.
  • Odpowiedz