Wpis z mikrobloga

Mirki,tak sie zastanawialem, jak licze sobie KCAL do silowni, to moge zamiast sztywnych planow np 50w/30b/20t zostawic ilosc kcal z bialka niezmieniona, a zamieniac kalorie z tluszczy na kalorie z wegli, i odwrotnie? Oczywiscie jedzac jakies minimalne ilosci obydwu? Ktos tak robil? Ktos cos wie? Czy Widzew to stara Kur...? #silownia #dieta #widzew
  • 18
@Rekordnaklate110: nie, bo skończy się tak że będziezz jadl 1:1 tkuszcz :ww i się ulejesz na nadwyżce. Poza nnkt w zasadzie jakąś tam niewielka ilością tkuszcz nie jest do niczego potrzebny.
Węgle to paliwo, białko regeneruje i buduję mięso, tłuszcz to tylko kalorie. #!$%@? hf
@Rekordnaklate110: stary zadajesz pytanie po to by otrzymać twierdzącą odpowiedź, nie tłumacz mi nic, bo gdybym nie wiedział to bym Ci nie odpisał ergo nie nie rozumiał tego. Napisałem Ci jak jest, nie wierzysz sam przetestuj i zobaczysz, że szybciej się ulejesz pilnując tylko cal, niż gdybyś pilnował rozkładu makro i trzymał tłuszcze nisko
Mowa o nadwyżce kalorycznej, na redukcji inaczej to działa.
@Rekordnaklate110: węgle to lepsze paliwo. Generalnie liczy się ilość kcal w ciągu dnia więc możesz dołożyć tłuszcz kosztem węgli ale żeby wywracać to do góry nogami to może nie być to najlepsza strategia żywieniowa ͜ʖ
Na masie jak #!$%@? za grubo z tłuszczem to łatwiej się zalać podobno no ale jak nie jesteś w stanie wepchnąć w siebie kolejnej torby ryżu to lepiej jak uzupełniasz to oliwą albo
@non-serviam: to jesz bardziej racjonalnie, cały dzień i zmniejszasz ilość błonnika, a nie pchasz w siebie nadmiar niepotrzebnego tłuszczu.

Nie chce mi się po raz nty pisać, że to nie jest takie liniowe. Sam fakt bazowania na węglach zamiast na tkusczach, może powodować ze mamy swoje zero wyżej niż na takiej samej KALORYCZNOSCI gdzie jest więcej tłuszczu.
@non-serviam: węgle trudniej wepchnąć w tłuszcz niż tkuszcz
Tłuszcze są ciężkie, zalulaja, węgle są lekkie i dodają energii, zwiększają ruchliwość. Zwyczajnie na ww masz wyższy neat, tłuste posiłki znów odwrotnie pottocznie mówiąc spowalniają metabolizm. Można tu jeszcze więcej pisać, ale nie chce mi się powtarzać, adaptacje metaboliczne Michał Żywiecki, oraz gdzieś na jego Instagramie powinny być jeszcze story dotyczące przejadania się i tam prosto wyjaśnione wszystko.
I to się wszystko zgadza,
@Skogyr: to co napisałeś wydaje się sensowne ale w mojej praktyce trochę to wygląda inaczej. Ostatnio np. pożarłem trochę ryżu (2 torby) i miałem taki zjazd, że poszedłem spać także mój NEAT wyniósł 0.
Czy to nie jest też związane z organizmem i preferencjami T vs W? Bo orzeszki ziemne wchodzą we mnie jak w masełko i czuję się po nich dobrze, i brzusio szczęśliwy i mogę robić trening, a węglowodany
@non-serviam: 2 torby ryżu. Masz odpowiedź. Najpierw się nie umie jeść węgli, a potem marudzi, że zaliwajo. Naucz się jeść i dobierać rodzaj, wielkość porcji, a nie 2 torby ryżu, bo tak, bo przecież muszę nabić. To się wiąże z tym co pisałem wiele razy, jedzenie 5-6 posiłków jest lepsze niż 2-3 i liczba posiłków ma znaczenie i nie robi się tak jak gwiazdki z jutuba, że najpierw się głodzi, nie
@Skogyr: a tam #!$%@? i sie madrzysz, a sam jakieś przykłady programisty z insta podajesz...
Jem 5-6 posiłków w tym zdrowe tłuszcze. To raczej twoja dieta na gówno wygląda skoro jesz same węglowodany z owsa jak koń. Jakbym miał liczyć tłuszcze i białka jaj ty czyli tylko zwierzece i tylko z orzechów to też wszystko w aplikacji będzie fajnie wyglądało. Dwie torby ryżu po ciężkim treningu to nie jest jakieś och
@Skogyr: #!$%@? pomóc chciałeś, kreujesz się na eksperta, nie pisząc nic konkretnego, a z każdym wpisem coraz bardziej się podniecasz i szydzisz ze wszystkich i wszystkiego, a prawda jest taka, że te "gwiazdki" z jutuba przynajmniej jakąś formę zrobiły w przeciwieństwie do ciebie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@non-serviam: Spytaj się osób, które tutaj siedzą dłużej i mnie czytają ile razy merytorycznie wypowiadałem się dokładnie na ten temat. Mam dośc za friko pisać ciągle to samo, a są to rzeczy których nie dowiesz się wprost od debili z jutuba. Jakby Ci zależało przejrzałbyś moje posty, ale być może musiałbyś poświęcić sporo czasu, żeby to zebrać do kupy, jednak jestem pewien, że byś zebrał. Ale Ty oczekiwałeś, że Ci na
@Skogyr: chłopie masz pretensje do garbatego, że ma proste dzieci? To jest serwis ogólnodostępny gdzie ludzie udzielają sobie porad i wsparcia za friko, a jak ci się znudziło albo uważasz się za frajera, że dzielisz się wiedzą za darmo to po co w ogóle udzielasz się w wątku, w którym ktoś poprosił o poradę.
Oczywiście, że nie czytałem twoich wątków, trzeba być nienormalnym, żeby czytać 8 lat wpisów jakiegoś randoma w