Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki,
Myślę o następnym rowerze do dojazdów do pracy (każde warunki pogodowe) w mieście (asfalt, kostka brukowa itp). Który byście polecili rowerek?

Cube Editor z piastą 11-biegową Shimano Alfine i paskiem Carbon Gates. Jeździł ktoś w was na pasku? Jak z jego bezobsługowością i generalnie uczucia z jazdy? Z piastą Afline mam doświadczenie w wersji 8-biegowej. Podoba mi się, że nie trzeba tego czyścić. Cena katalogowa 6899zł

Specialized Sirrus X Comp Carbon. Napęd Sram NX 1x11. Rower cały na karbonie 9r (taki mid level ich karbonów). Cena katalogowa 7099zł.

Wzrost 181, noga 85,5cm.

W przypadku Speca wybór rozmiaru ramy jest prosty - L 19 cali. A w przypadku Cube? Rozmiar 50 (19 cali) czy 54 (20,5 cala). Wg tabelek Cube wychodzi, że 54 wg wzrostu, ale co wy o tym sądzicie?

#rower #szosa (nie bijcie)
Pobierz
źródło: comment_1581491772gIIWGtB7WEMZQCeYfwI6yZ.jpg
  • 24
@gramatyczny_nazista: myk jest taki że alfine 11 ma względem 9 dodane tylko twardsze przełożenia. Nie wiem jak to odbierasz ale dla mnie to takie trochę bez sensu względem alfine 9.

Tyle teoretycznych rozważań.

p.s. ostatnio tutaj były rozważania na temat marina Presidio. Ma pasek Gatesa, Nexusa 8 a kosztuje niecałe 4 koła.
W życiu bym nie dopłacił 3k do tego co oferuje cube.
@gramatyczny_nazista:

p.s. 2 - każde warunki podgodwe codzinne dojazdy i napęd 1x11 to cie nieźle będzie żarło finansowo. Jesli chcesz tradycyjny napęd to do comutera idź w strone czegoś taniego (8/9s) - tak by wymiana łańcuchów co miesiąc - dwa a reszty napędu co rok nie bolała.
@bibsz: W Alfine 11 dochodzą dwa najtwardsze biegi oraz jeden pomiędzy 5 i 6 (względem Alfine 8).
Tabele prędkości dla kadencji 80, koła 700x38C, zębatki 45/20. W A8 często 5 bieg był dla mnie za lekki,a szósty za twardy (np. na kostce brukowej). 11 to w jakiś rozwiązuje, (ale jakim kosztem).

Dzięki za podesłanie Marina, na pewno rozważę. Jeszcze Unibike chyba robi Freeway
Pobierz
źródło: comment_1581499048EyoSbTlpIbTvHI2ueHwJi9.jpg
@bibsz: Dzięki, ostra rzeźnia z tym freewayem. Kurde aż tak się rozwalają łańcuchy przy 1x11. Ile taki sensowny łańcuch tam kosztuje? W obecnym rowerze z piastą Shimano CN-HG93 to jakieś 50zł. Tańszy CN-HG53 to jakieś 40zł. Starczają na około 3000-4000km (tak mniej więcej co pół roku zmieniam).
@gramatyczny_nazista:
hmm mi łańcuch kmc x8.93 starcza na 500 -1000 :) hg71 podbnie. Czo przy przejazdach rzędu 500 km mioesięcznie daje 1-2 miesiące.
Przy czy wymieniam gdy przymiar rohloffa wskazuje 0,75%.

Gdybym jeździł w trupa to pewnie do 5000-8000 tysięcy bym dociągnął.
@gramatyczny_nazista: Jeżdżę od jakiegoś czasu na Cube Hyde Race z 8 biegową alfine, w sumie jakieś 500 km, najdłuższa trasa 60km. Sprzęt daje radę, wystarczy wytrzeć szmatką :) W Hyde Race osprzęt Gates jest w wersji tańszej CDN i udało mi się niestety złamać tylną zębatkę (ruszałem na stojąca na wysokim biegu), pękła część z kopozytu. Wstawiłem tam CDX która jest cała ze stali (taka jest w tym Editor z tego
Pobierz
źródło: comment_1581501148PcNlrJn7QNbPYCn7uycQHn.jpg
@krabozwierz:

do tego szosa jak mniemam? Zero kurzu, pyłu, błota, piasku?
Bo nawet myje przy każydm smarowaniu (ok-150-200 km) a jest pora wilgotna po czesto po tych dwóch trzech smarowaniach łańuch i tak sie juz do smieci nadaje
Powiedz proszę jaką masz pozycję na tym rowerze? Mocno agresywną/pochyloną?


@gramatyczny_nazista: Myślę, że tak średnio agresywną :) Na początku ustawiłem sobie siodełko niby zgodnie z wytycznym z poradników, ale wyraźnie podczas jazdy czułem że jest za nisko, szczególnie podczas podjazdów bolały plecy. Stopniowo sobie podwyższałem i np. po tej 3h jeździe 60km było całkiem ok, standardowe rozciąganie i żadnych większych dolegliwości. Nie mam jednak zbyt dużego doświadczenia żeby porównać - do
@dybligliniaczek: To masz twardą nogę( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja raczej jeżdżę na wysokich kadencjach (90-100) i przez to w zasadzie nie używam 7 i 8 biegu na płaskim. Na 6 biegu już przy kadencji ~95 jest w zasadzie 35km/h. Poniżej jakiś wykres mojego dojazdu do pracy po Wawie (używane biegi 2-6). Jak ogólnie oceniasz jakość tego roweru? Czujesz, że jest to bardzo dobry produkt, dobre spasowanie, jakość
Pobierz
źródło: comment_15815114095i942mkZZaG0B0lmkbTazo.jpg
Na 6 biegu już przy kadencji ~95 jest w zasadzie 35km/h


@gramatyczny_nazista: Hmm, nie mam sprzętu do pomiaru kadencji, staram się tak na oko "szybko" pedałować, pewnie w okolicach 80 bo prędkości z tabelki mi się mniej więcej zgadzają. Sprawdzę przy następnej okazji czy da się go rozpędzić na 6 biegu do 35 km/h.

Jak ogólnie oceniasz jakość tego roweru? Czujesz, że jest to bardzo dobry produkt, dobre spasowanie, jakość komponentów
@gramatyczny_nazista: Szukając zamiennika tej zębatki trafiłem na ten artykuł https://willem.com/blog/2019-02-27_one-year-on-the-ultimate-commuter-bike/#continue 6k w rok, zębatka CDN totalnie zjechana. Ogólnie tego nie powinni sprzedawać, a widzę że Cube Hyde Race na 2020 nadal ma tę słabą w zestawie. Wynika z tego że ten CDN szybko się zużyje jeżeli ktoś jeździ więcej niż kilka km do pracy.
Pobierz
źródło: comment_1581514681R6DNkqXAAen8sCwakxec6N.jpg