Wpis z mikrobloga

Mireczki, takie pytanko od czapy trochę, ktoś z Was pracował (nie chodzi mi o proste prace a coś "lepszego" tudzież "normalnego" np. IT, marketing, startupy i korporacje) w #usa i powie mi jak tam wygląda kultura pracy? Może są fajne arty/książki na ten temat do poczytania? Oni naprawdę pracują więcej od nas? Jak to wyglądało w Waszym przypadku? Jak macie jakieś fajne historie związane z kulturą pracy w np. #niemcy, #anglia czy ogólnie #europa to również chętnie poczytam :) #praca #ameryka
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

i co oni robia przez te 50-60h tygodniowo?


@InterferonAlfa_STG: za....lają

Nasze korpo co roku ma wyśrubowane 'targety', które trzeba spełnic - jeśli masz wzrost o 10%, jest to mało. Żeby mieć wzrost powyżej 10% na stabilnym rynku, trzeba zapeprzać. Wzrost takze buduje się na tym, że np wykupuje się mniejsze, dobrze rokujące firmy, dołącza do firmy, a następnie restrukturyzuje.
  • Odpowiedz
pracuję dla amerykańskiej korpo, i nasi koledzy z USA nie moga uwierzyć, że w Europie pracujemy tylko 40h, bo u nich 50-60 to norma.


@asique: jaka branża? Ja właśnie trochę do tego piję, bo myślę że to może (acz nie musi) być mocna ściema kulturowa, Amerykanie by gadali bez przerwy, może oni w tej pracy są 50-60 godzin ale rano sobie robią godzinkę śniadanko a potem na pogaduszkach palą dwie kolejne? To szczególnie ciekawe w kontekście właśnie IT czy pracy twórczej gdzie najlepsi są w stanie z siebie wykrzesać góra 4-5 godzin dziennie naprawdę solidnej roboty i kreatywności a reszta to rozpraszacze. Chociaż z doświadczenia wiem że jak dobry dev naprawdę porządnie i wydajnie pracuje 3 godziny dziennie to już to jest świetny dzień.

no jak praca w IT to pewnie jesteś śmieciem jak wszędzie na
  • Odpowiedz
@InterferonAlfa_STG: Jak to przepraszam, co? Kod się klepie dla samego klepania, czy co?
Firma sprzedaje usługi i rozwiązania, kupująć mniejsze firemki dostaje także ich klientów, buduje sobie coraz wiekszą bazę klientów oraz lepszą reputację, dostaje więcej projektów, a terminy projektów są napięte
  • Odpowiedz
@asique: w takiej branzy to kto w polsce pracuje 40h xD
tak samo 50+

dobry dev naprawdę porządnie i wydajnie pracuje 3 godziny dziennie to już to jest świetny dzień.

mi sie zdarzylo raz pracowac rzetelnie 9 godzin, to potem przez 3 tygodnie wysylalem partiami pliki z kodem...
  • Odpowiedz
@Silvestre_Cucumeris: historia Różowej z sezonowej pracy w Holandii. Pojechali rano na pole i jak wybiła święta godzina (18.00) to był koniec pracy. Nawet jak do ukończenia roboty na tym polu było 20 metrów to 18.00 oznaczała koniec pracy. Następnego dnia rano jechali znów na to pole, kończyli te 20 metrów (co zajmowało niecałe 5 minut, a dojazd zajmował kwadrans) i jazda na kolejne pole.
  • Odpowiedz