Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wychodze_z_friendzone: a ja przewrotnie powiem OpenSuse KDE Leap 15.1 - masz wszystko praktycznie w GUI (YaST2 jako Panel Sterowania), stabilny system, wsparcie... jedyny problem że trzeba dodać sobie 2-3 dodatkowe repozytoria na starcie (m. in. Graphics i Packman) żeby mieć dostęp do świeżych pakietów multimedialnych - reszta działa out-of-box bez zarzutu :-)

ale jak jesteś DEB i gardzisz RPM to Mint z KDE albo Cinnamon, ewentualnie jak marny komp to XFCE
  • Odpowiedz
@wychodze_z_friendzone: a jak zaawansowany w linuksie jesteś? Jak początkujący to jednak Ubuntu, bo najwięcej materiałów znajdziesz do niego na necie. Teoretycznie komendy w terminalu są takie same pomiędzy debianem itd, ale Ubuntu ma największą bazę użytkowników i łatwiej wygooglować rozwiązanie dla 'common problems'.
  • Odpowiedz
z tego co pamiętam nikt inny nie używał Unity, bo potrzebowało mocno zmienionych bibliotek (gtk?), może historia potoczyłaby się inaczej gdyby nie robili wszystkiego wbrew całej reszcie jak przy upstart, mir itd


@wychodze_z_friendzone: Zgadza się. Inni nawet jakby chcieli to mieli problem. Ale przeszli na czystego Gnome, wiec git
  • Odpowiedz
@rorschach: jak zaawansowany? Linux desktopowo od 13 lat w domu i ponad 5 lat grzebania w Linuksach zawodowo ( ͡° ͜ʖ ͡°) właśnie przez mnogość zabaw w pracy w domu marzy mi się OS przy którym nie trzeba dłubać i szukać rozwiązań problemów spowodowanych ostatnim apt-get upgrade. W korpo to fajnie rozwiązali używając RHEL/CentOS, które dostają poprawki security zwykle nie wysyłające połowy systemu w kosmos, jednak na
  • Odpowiedz
@wychodze_z_friendzone: ja siedziałem kilka lat na linuksie, ale potem przeszedłem do pracy w korpo. Większość korpo softu nie wspiera linuksa, więc przesiadka na coś innego była konieczna. Windows odpadł na starcie (przez względy wydajnościowe) i kupiłem mac-a. Jestem mega zadowolony z tej decyzji. Wszystko działa naprawdę stabilnie, office działa bez problemu, używasz pełnoprawnej konsoli, większość tooli z *nix masz dostępnych natywnie przez brew lub macports - jestem bardzo zadowolony ze zmiany.
  • Odpowiedz