Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wychodze_z_friendzone: dalej aktywnie rozwijana, numeracja zgodna z SLES, w wydaniu Lewo bardzo stabilne distro, stawiałbym zaraz za Slackware, jak masz lenia w procesie instalacji jest YMP - miód malina, a jak lubisz KDE to chyba jedna z najlepszych integracji ze środowiskiem, KDE connect też działa bezproblemowo
  • Odpowiedz
@rorschach: Mac (a właściwie macOS) to super opcja jeszcze z tą integracją z iPhonem tylko kurcze kiedyś byłem za biedny na jabłko, a teraz kasę możnaby znaleźć ale trochę szkoda ładować grube tysiące na sprzęt włączany sporadycznie, bo jednak era PostPC stała się faktem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@marcinadd: repozytoria Manjaro to te same co Archa? Nigdy nie byłem z dystrybucji rolling release zadowolony, bo ze stabilnością bywało różnie, chyba że teraz to wygląda inaczej? Patrząc na Windows 10 obawiam się sądzić ze nie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jednak wizja zainstalowania OS raz i ciągnięcia aktualizacji bezpieczeństwa przez kilka lat wydaje się stabilniejsza przypominając nieco sytuację z RHEL, dlatego właśnie myślałem najpierw o Ubuntu LTS.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wychodze_z_friendzone: repozytorium jest inne (mniej bleeding edge), bardziej zwiększają nacisk na stabilność, niemniej Rolling zawsze będzie mniej stabilny, o czym właśnie miłośnicy Windowsa 10 boleśnie się przekonali nieraz... Ubuntu LTS to dobry wybór (chociaż wybrałbym Minta) - kolega jest programistą i z powodzeniem używa Ubu LTS ze względu na w miarę świeże pakiety + stabilność
  • Odpowiedz