Wpis z mikrobloga

Worki na śmieci, chyba każdy ich używa, ale kiedyś tak nie było, śmieci wyrzucało się do samego śmietnika, który co jakiś czas trzeba było myć, żeby nie waliło w mieszkaniu. Pamiętam jak pod koniec 1989 roku do rodziców zapukał jakiś Pan i powiedział, że ma worki na śmieci do sprzedania. Rodzice byli pod wrażeniem tego wynalazku, w końcu czysty śmietnik. Kupili kilka opakowań, wymyli śmietnik i gdy wynosili śmieci, to brali tylko worek, raz jak wychodziłem ze śmieciami, sąsiadka zapytała skąd mamy takie fajne worki i że to super wynalazek i ona tez takie chce, ale wtedy nie można było ich dostać nigdzie, nam też się skończyły w końcu, ale po kilku miesiącach pojawiły się w sklepach. Zaczęła się nowa era, era zachodnich wynalazków, która ułatwiała życie i która poprawiła higienę naszych śmietników, era której preludium na osiedlu zagrała moja rodzina. #coolstory #80s #prl
myszczur - Worki na śmieci, chyba każdy ich używa, ale kiedyś tak nie było, śmieci wy...

źródło: comment_1581419885SquF0JoCNtljVAAIAazDPO.jpg

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@myszczur: A potem przyszła ustawa śmieciowa i jak się okazuje, śmieci z frakcji bio powinny być luzem wypierniczane do kubła. W innym wypadku firma wywożąca odpady kubeł potraktuje jako odpady niesortowane i podniesie opłatę. Taka niespodzianka.
  • Odpowiedz
@Adrian00: Można robić wiele, tylko pytanie jest takie: dlaczego musimy robić coraz więcej i coraz więcej przy okazji jeszcze płacić? Ja się zgodzę nawet na wynoszenie śmieci luzem, ale proszę o podłączenie wody przemysłowej do mycia kubła na śmieci bo uważam, że woda wodociągowa do używana do tego celu to lekka ekstrawagancja finansowa i ekologiczna.
  • Odpowiedz
@Mirekzkolega: Myślałem raczej o tym, że woda przemysłowa jest przez te zakłady wykorzystywana w procesie selekcji odpadów. Skoro zatem posiadają specjalistyczne maszyny i urządzenia oraz w pełni funkcjonalną infrastrukturę, dlaczego do jasnej cholery spada to na głowy obywateli?
  • Odpowiedz
@xhxhx: Fucktycznie funkcjonuje tu i ówdzie. Bladź... jedno mnie zastanawia. Jak to jest, że Wybrańcy Narodu jednym głosowaniem zmienili status gospodarstw domowych przekształcając je w niedotowane, bezdochodowe firmy zajmujące się odzyskiem surowców wtórnych, za których odbiór zmusza się jeszcze do ponoszenia wysokich kosztów i czule rozkładają ręce bolejąc nad nami i naszym losem jaki sami nam zgotowali. Nikogo to nie rusza?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@myszczur: W trakcie czytania myslalem, że to kolejka #pasta i puentą tej historii bedzie to, że Twoi rodzice zaczęli wracać z śmietnika z brudnymi workami, żeby je umyć i użyć ponownie (tak jak ten brudny kosz).

Boże. Co te mikro robi z łbem ( _)
  • Odpowiedz
@Emigrant1: bo to jest mafia śmieciowa.. przerzucają koszty pracowników sortowni na obywatela który już im wstepnie przesegreguje wszystko a oni sprzedadzą surowiec do ponownego użycia np. do wytwarzania granulatu na plastik
  • Odpowiedz