Wpis z mikrobloga

Lepiej czasy, tego nikt nie ogarnia


@Aokx: Pamiętam jak w pracy kolega Amerykanin myślał, że źle coś napisałem a to było nieregularne użycie czasu przeszłego dokonanego (poprawnie). Gość zaczął się wykłócać że tak się nie pisze na co kolega Brytyjczyk mu odpowiedział że jest debilem. XD

W USA system nauki gramatyki to dno i kilo mułu w porównaniu z tym jak kompleksowo angielski jest ogarnięty pod względem nauki gramatyki nawet w
  • Odpowiedz
I skąd mam znać angielski?


@Aokx: Ze szkoły. XD

A w filmach jak mówią?


@Aokx: Często naumyślnie błędnie albo w bardzo uproszczonej formie, tak żeby odpowiadało to osobie, która się wypowiada. Zwróć uwagę jak rzadko Amerykanie używają bardziej złożonych zdań w wypowiedzi. Tym bardziej porównaj wypowiedzi bohaterów amerykańskich produkcji, a chociażby brytyjskich. Zwróć uwagę jak składa zdania osoba pochodząca z UK.
  • Odpowiedz
@Aokx: Zrozumieją. Chodzi mi to to, że może dojść do takiej sytuacji że posługujesz się angielską gramatyką lepiej od nich, i myślą że coś napisałeś błędnie bo w USA jest tendencja do upraszczania czego popadnie. W polskich szkołach uczą języka angielskiego tak jak używają go Brytyjczycy.
  • Odpowiedz